wirgi
07.09.15,09:09
Požiadal ma známy, ktorý je v zahraničí,aby som mu dala potvrdiť tlačivo na daňový úrad. /potvrdenie prikladám/ Nemáte niekto s tým skúsenosť, či treba k tomu aj nejakú žiadosť, alebo stačí prísť na D.Ú. a potvrdia Vám to.
Ďakujem
avalik
07.09.15,07:16
zanetth
07.09.15,07:23
Nie je to správne vyplnené, Ansässigkeitstaat je Slovensko / Slowakei a v tej tabuľke by malo byť uvedené Príjmy zo závislej činnosti / Einkünfte aus der nichtselbständiger Arbeit a suma všetkých príjmov, ktoré dosiahol na SK resp. v inom štáte okrem Rakúska v roku 2014. Neviem, či mu to takto potvrdia, inak s tým nebýva problém, ak bolo podané DP na Slovensku. Na počkanie to väčšinou nepotvrdzujú, lebo na DÚ to musia overiť podľa podaného DP a niekde sa vypisuje aj žiadosť. Inak ak nemá čas tam ísť osobne, ja som raz žiadala o potvrdenie aj písomne a poslala som im to poštou a oni mi to potom potvrdené tiež poštou poslali naspäť. Ale záleží na daňovom úrade.
wirgi
07.09.15,07:37
Ďakujem pekne zanetth za rýchlu odpoveď. To mu vraj vyplnil zamestnávateľ a na Slovensku nemal žiadne príjmy, ale za rok 2014 si ani nepodal DP som mu hovorila , že bude pokuta. Teraz neviem či si má najskôr podať aj oneskorene DP z príjmov v zahraničí a potom mu to potvrdia ?
wirgi
07.09.15,07:42
požadovanú stránku nie je možné zobraziť
zanetth
07.09.15,07:45
Predpokladám, že má trvalý pobyt na SK, takže je daňovým rezidentom na SK, preto by v tom tlačive mal byť uvedený ako Ansässigkeitstaat štát rezidencie t.j. Slovensko, inak nie je dôvod, aby si dával tento formulár na SK potvrdzovať. Keďže je rezidentom na SK mal povinnosť podať na SK aj DP z celosvetových príjmov. Ak nepodal SK DP, toto tlačivo mu nepotvrdia a tým pádom nemôže v AT požiadať o vrátenie preplatku dane (k tomu je potrebné toto potvrdenie). Najskôr treba podať dodatočné DP 2014 tu na SK, to tlačivo treba vyplniť správne a dať si ho potom potvrdiť na daňovom úrade - môže ho tam zaniesť spolu s dodatočným DP.
avalik
07.09.15,08:01
Uz by to malo fungovat
wirgi
07.09.15,08:13
ešte raz vďaka, tiež som si myslela , že treba najskôr dať DP
wirgi
07.09.15,08:17
ďakujem, pomohlo v prílohe je aj slovenský preklad formulára