Tomy Verceti
07.09.15,14:30
zdravim, som tu relativne novy aj ked dost velakrat som si cital rozne temy.
ale teda aby som presiel k veci.
mam pozemok v miernom svahu, asi 1,5 metra klesania na 10 metrov.
chcel by som na tomto pozemku postavit chatu, ktoru by som zrejme neskor vyuzival aj na celorocne byvanie.
mam zhruba predstavu ako by to malo byt postavene ale chcel som otvorit tuto diskusiu aby som si este rozsiril obzory.
moja povodna predstava je podorys cca 10x6 metrov, celopodpivnicena stavba s garazou v pivnici, v pivnici takisto kotolna a sklad vsetkeho mozneho pripadne nejaka dielna. prizemne podlazie klasicky kuchyna s obyvackou spojena, alebo len predelena nejakou zastenou, spajza /vacsia/ , WC, samozrejme vstupna chodba.
nadzemne podlazie, vlastne podkrovne tri izby, kupelna a pracovna.

co by som chcel vediet:
1, akym sposobom budovat zaklady a pivnicu, tym myslim pouzite materialy, hrubky, ake hlboke vykopy na ryhy hrubka atd... pivnica by mala mat vysku 2,5m koli autu.

2, ako by ste vybudovali zvysnu cast domu? chcem aby to vyzeralo ako drevenica na kamennom zaklade, cize zaklad oblozit kamenom to je jasne, ale potom sa da bud ist sposobom montovany dom, zrub, alebo normalna stavba ( tehla, tvarnice atd...) a to obkladat. co by bolo podla vas dobre a preco? a ako by to vyzeralo financne.

3, je moznost aj toho ze by to podpivnicene nemuselo byt, ale to by som potreboval vediet ci je mozne kurit a ohrievat TÚV nejakym kotlom na drevo tak aby som nepotreboval nejake obehove cerpadla atd ? ( chata bude totiz uplne offgrid a pripojena len na solarny system )
totiz myslim si ze aby to fungovalo samotiazou by to malo byt v pivnici nie?



je mozne ze som nejake veci este zabudol a bude treba upresnit, ale od toho som otvoril tuto diskusiu takze sa jej aj budem aktivne zucastnovat.
marleau
07.09.15,14:34
Práve som vyriešil niečo podobné dvom zákazníkom, ak chcete viac info, čo a ako som im navrhol, napíšte mi do SS a ja Vám dám mailovú adresu. Tu nemienim písať.......zo skúseností viem, že sa neoplatí....nervy si tu žrať s mnohými diskutérmi.