Janikg
08.09.15,15:35
Dobrý deň, viete mi,prosím niekto poradiť? Kúpila som si mobil Lenovo P70 na dve SIM karty, že jednu budem využívať bežne-od T-comu a tú druhú od Swanu na internet...lenže práve tá Sim-ka od Swanu mi nejde, vypíše mi,že nemám signál a pritom je všetko nastavené,aj signál mám. Máte s tým niekto skúsenosť? Je treba ešte niečo nastaviť v mobile?
misoft
08.09.15,15:07
A) skús prehodiť karty v slotoch.
B) V nastaveniach by malo byť niečo podobné, ako prepínanie kariet SIM.
C) Pri SIM od SWANu - treba povoliť dátový prenos. Inak nebude pracovať.
buchač
08.09.15,15:43
Neviem, ako to funguje cez dve karty....a Lenovo už vôbec nepoznám.
ALE
Ja som na nete pripojený cez mobil...takže povoliť dátové prenosy a aj prístupový bod.
No ak telefonujem, tak okamžite ma vyhodí z pripojenia.
Nebude niekde zádrhel v tomto.
misoft
08.09.15,15:50
Preto som spomínal to prepínanie SIM kariet - dve karty naraz nemôžu fungovať....
jobobe
11.09.15,13:39
skontroluj si nastavenie pre Swan
Niektoré zariadenia vyžadujú manuálne nastavenie APN pre využívanie služby 4G INTERNET v1.0. Prosím skontrolujte si, či máte zariadenie povolené do siete LTE cez samostatnú ponuku v Nastaveniach vášho LTE zariadenia a potom postupujte nasledovne:
- Vo vašom LTE zariadení si skontrolujte zapnutie Mobilných dát.

Prejdite do Nastavení vášho telefónu a vytvorte nový prístupový bod pre APN. V prípade, že už nový prístupový bod APN je vytvorený, je potrebné ho zmazať a vytvoriť nový
.
Proxy, Port, Meno používateľa, Heslo, Sever, MMSC, Proxy pre MMS, Port MMS sa nezadávajú.

APN je potrebné nastaviť na "internet" (bez úvodzoviek).

MCC je potrebné mať nastavené na 231

MNC nastaviť na 03

Ak je potrebné vybrať protokol pre APN, zvoľte možnosť IPv4

Karta Swan by mala byt v slote SIM1 a Telekom na SIM2