bubusko
08.09.15,17:14
Dobry,

mam sro, ktora vstupila do likvidacie 15.11.2014 a 01.07.2015 likvidaciu ukoncila a obnovila svoju cinnost. Je mi jasne, ze urobim novu mimoriadnu uzavierku a podam do 3 mesiacov DP. Co mozem davat za toto obodobie v likvidacii do nakladov----napr. ma fa za telefon, naklady za vedenie uctu a potom pred obnovenim cinnosti poplatky za zmeny suvisiace s obnovenim. A odpis za nehnutelnsot mozem potom v obdobi dalsej cinnosti uplatnit? myslim od 01.07.2015
dakujem vsetkym za pomoc a prajem pekny zvysok dna
KEJKA
17.09.15,14:44
nerozumiem - likvidácia končí výmazom sro z OR. Likvidácia teda nebola ukončená, ale zrušená?
coolmeduzka
18.09.15,13:25
Dobrý deň, prvý krát zadávam tu na porade nejaký príspevok, takže sa vopred ospravedlňujem, ak to nerobím úplne správne.
Áno, zadávateľ otázky myslí zrušenie likvidácie. Prípad "zrušenia" a nie "ukončenia" likvidácie sme nedávno riešili aj my, hoci z inej stránky, a preto by som rada dala do pozornosti iným nami zadaný dopyt finančnej správe a taktiež aj odpoveď naň (otázka a odpoveď je zo dňa 29.07.2015):
OTÁZKA:
Dobrý deň,
obchodná spoločnosť s ručením obmedzeným vstúpila začiatkom roka 2014 do likvidácie, pričom však v roku 2015 spoločník spoločnosti prijal rozhodnutie, ktorým zrušil svoje predchádzajúce rozhodnutie o zrušení spoločnosti a vstupe spoločnosti do likvidácie v zmysle § 68 ods. 12 Obchodného zákonníka (t.j. spoločnosť bude pokračovať vo svojej činnosti ďalej).
Prosím Vás, aké povinnosti vyplývajú obchodnej spoločnosti vo vzťahu k podaniu daňového priznania a zostavenia závierky, čo do posudzovania "mimoriadneho" obdobia spoločnosti, a to odo dňa vstupu spoločnosti do likvidácie až do prijatia rozhodnutia spoločníka o zrušení rozhodnutia o zrušení spoločnosti a jej vstupu do likvidácie? Zákon o dani z príjmov, čo do definície zdaňovacieho obdobia uvádza v § 41 ods. 4, že zdaňovacie obdobie daňovníka sa začína dňom jeho vstupu do likvidácie a končí sa dňom skončenia likvidácie, avšak v tomto prípade máme za to, že o "skončenie likvidácie", tak ako ho má na mysli zákon o dani z príjmov, nejde.
Ako je treba posudzovať (odkedy-dokedy) zdaňovacie obdobie v prípade vyššie uvádzanom? Aké povinnosti vyplývajú daňovníkovi v dôsledku vyššie uvádzaného?
V prípade nemožnosti podať jednoznačnú odpoveď Vás prosím aspoň o uvedenie postupu, ktorý uplatňovali iné daňové subjekty v obdobnej situácii, príp. povinností, ktoré daňový úrad v obdobnej situácii vyžadoval.

ODPOVEĎ:
Dobrý deň,
v súčasnosti nevieme na Vašu otázku odpovedať. Uvedený problém bude na najbližšom zasadaní riešiť metodická komisia pri MF SR. O definitívnom stanovisku Vás budeme ihneď informovať.

Pre úplnosť by som chcela uviesť, že v danom prípade sme, napriek odpovedi finančnej správy, postupovali analogicky (z ustanovení vzťahujúcich sa na "ukončenie")
bubusko
21.09.15,03:47
ano, bola predcasne zrusena a znovu obnovena cinnost
bubusko
23.09.15,14:33
ano, likvidacia bola zrusena rozhodnutim statutara a cinnost obnovena k 01.07.2015
vidruska
22.03.17,22:22
Dobry den,


mam presne ten isty pripad aktualne :) Mozte mi prezradit ako sa nakoniec vyjadril DU? Prip. ako ste Vy postupovali aj voci danovym licenciam?
Dakujem
vidruska
22.03.17,22:55
Dobry den,


mam presne ten isty pripad aktualne Mozte mi prezradit ako sa nakoniec vyjadril DU? Prip. ako ste Vy postupovali aj voci danovym licenciam?
Dakujem
coolmeduzka
23.03.17,08:27
Dobrý deň, doposiaľ sa nám DÚ inak nevyjadril. Tak ako som uvádzala vyššie, použili sme na postup ustanovenia zákona vzťahujúcich sa na skončenie likvidácie (analogicky) a ani toto doposiaľ DÚ nenamietal (či už kvôli stálej neexistencii metodiky alebo... hmm). Vo vzťahu k licenciám - za obdobie, v ktorom bola spoločnosť v likvidácii sa licencia neuhrádzala.