Eivernesse1946
08.09.15,17:52
Zdravím,


zdedili sme dom na námestí (ide o pamiatkovú zónu v ktorej sa nachádza ,ale dom bol postavený v 79tom.)
Teraz sa rozhodujeme čo s ním, či ho predáme alebo sa pustíme do rekonštrukcie.


Čiže prvá otázka: Z rekonštrukcie domu v pamiatkovej zóne vyplývajú nejaké problémy?


Ďalšia otázka: Pretože dom je v "pôvodnom stave" ,čiže je potrebná rekonštrukcia všetkého. Otázka je nato či sa oplatí dávať "nový strop" (vybudovať podkorvie) pri rekonštrukcii ,alebo vrchné poschodie bude rovno pod strechou (bol by tam strop vysoký aj 8 metrov v najvyššej časti.) . Tým pádom to bude asi problematickejšie vyhriať?


A posledná otázka: Je nejaká možnosť vykonávať rekonštrukciu tak že sa bude pristupovať z hlavnej ulice ? Kedže zozadu za domom je súkromný pozemok a jeho majiteľ mi určite neumožní ho využiť pri rekonštrukciu.


Ďakujem za odpovede.
arizona
08.09.15,16:02
Peggynka
08.09.15,16:10
Ja som pochopila,že zóna je pamiatková,ale dom nie (postavený v 1979r),či?
Peggynka
08.09.15,16:11
Budeš musieť na stavebný úrad - oni ťa usmernia :) Ak sa dom doteraz nepodobal na vedľa stojace domy,tak teraz budú požadovať,aby dom zapadol do štýlu historických budov a budeš hľadať špalety okolo okien :) :http://www.rekunst.sk/ozdobne-profily/ozdobne-profily-spalety/.
buchač
08.09.15,16:13
1. Jak sviňa...na každom kroku problém....
2. Či sa oplatí, to je otázka predsa pre Teba...problém to nemusí byť...ale tie nááááklady na kúrenie je už iná vec.
3. Samozrejme, že je možnosť. Veď aj fasádu bude treba opraviť...pamiatkári na tom budú bazírovať.
Záleží ale aj od toho, že či sa dá na tú hlavnú ulicu prísť aj autom a či je to aj povolené.

V KE sa dá na Hlavnú ulicu, do historickej časti mesta vojsť len v určité hodiny...a nie jeden dom sa opravoval...a majiteľ nemal prístup zo zadnej strany.