Katka01
09.09.15,06:31
Ahojte, zakladám nový eshop a chcela by som tam mať čo najrozličnejší sortiment. Našla som si veľmi pekný tovar na amerických stránkach, u nás v Európe niečo také nie je, ceny sú prijateľné a rada by som ho tu predávala. Problém je clo, ktoré je príliš vysoké a je väčšie ako hodnota samotného produktu. Ak musím platiť clo, ten tovar sa tak predraží, že sa mi ho tu neoplatí predávať. Chcem sa spýtať, či je nejaká možnosť, ako sa vyhnúť plateniu cla, myslím samozrejme legálnou cestou, ako to robia iní obchodníci? Ak to kúpim na s.r.o., nemôže mi byť zaplatené clo potom vrátené? Ďakujem.
avalik
10.09.15,10:29
aVennGeer
11.09.15,19:37
clo ti nikto nevrati, legalne to neobides. Hladala si si v TARIC jednotlivé sadzby cla pre tvoj tovar? Lebo sa mi nechce verit ze by to bolo vyssie ako hodnota tovaru, vacsina cla je okolo 3-4%
sosak
12.09.15,09:27
Našla som si veľmi pekný tovar na amerických stránkach, u nás v Európe niečo také nie je, ceny sú prijateľné a rada by som ho tu predávala. Problém je clo, ktoré je príliš vysoké
------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------
Aspoň vieš, prečo taký tovar nie je v našich obchodoch. Dovoz, poistenie,clo, manipulácia, uskladnenie, zisk, to všetko má vplyv na cenu produktu - tovaru a teraz vieš, že to nemá význam dovážať z Ameriky a nie je to dobrý nápad. A nakoniec certifikácia tiež niečo stojí a nie je zadarmo.