ivetka.h
09.09.15,08:04
Zdravim. Pred cca pol rokom sme kupovali dom. Dokonceny, novostavba, priamo od investora. V dome su nejake nedorobky - nic velke, ale zamestnanec investora, ktory ma nastarosti reklamacie, stale len slubuje, ze ich odstrani a nic uz pol roka. Volam mu, slubi, nepride. Obcas nieco spravi, ale len zlomok z toho vsetkeho. Problem je hlavne v tom, ze on ma ine priority a je neschopny si najst cas aj na nas, ale mna to uz naozaj nezaujima. Co mozem robit? Ako postupovat, aby nam to uz dokoncili? Dakujem za nazory.
Peggynka
09.09.15,06:13
Všetko písomne-doporučene(!) a neviem na čo čakáte a telefonujete,beží vám čas:
http://www.biznis.sk/data/files/730_os_postup_pri_uplatnovani_reklamacii.pdf
ivetka.h
09.09.15,06:22
my sme vsetko zapisali do preberacieho protokolu, ked sme dom preberali.
Peggynka
09.09.15,07:00
Zaslala by som firme výzvu na odstránenie nedostatkov s termínom,ale počítaj s tým,že pri tomto spôsobe vybavovania reklamácie, asi skončíte na súde.Niekedy pomáha vyhrážka medializácie firmy (tzv.reklama zadarmo).Dobre skoncipovaná výzva máva účinky :) V preberacom protokole nemáte termín odstránenia nedostatkov? Nebav sa so zamestnancom,komunikuj s vedením firmy.
misoft
09.09.15,08:14
@ivetka - a to ste potom ešte pol roka čakali? Pokiaľ sú nedostatky - dom sa buď preberie s nedostatkami a investor je POVINNÝ tieto nedostatky bezodkladne odstrániť. Pokiaľ sa zistia nedostatky neskôr a riešia sa ako reklamácia, platí i na toto zákon o ochrane spotrebiteľa - 30 dní.
A nerieši sa to telefónom - písomne. alebo osobne (a to najlepšie s nejakým tvrdým predmetom v ruke - napr. bejzbolka...).