Daduľa
01.06.06,09:41
Firma stavia budovu ktorú poterbuje vybavit nejakými skrinkami atd. Známa mi vypracovala projekt a rozpis materiálu a ja si následne sama nakupujem materiál som platca DPH, ktorú si odpočítam z materiálu a následne si z neho dodávateľovi dám vyrobit skrinky, police atd.
Ide mi o to , že či SC vykonaná na služobnom aute na nákup materiálu ide do obstarávacej ceny alebo nie alebo ako by som sa tomu mohla vyhnut, keby som povedala, ze materiál mi doviezol známi zadarmo, alebo doprava bola v cene.
Prosím poradte.
Tweety
01.06.06,07:45
Firma stavia budovu ktorú poterbuje vybavit nejakými skrinkami atd. Známa mi vypracovala projekt a rozpis materiálu a ja si následne sama nakupujem materiál som platca DPH, ktorú si odpočítam z materiálu a následne si z neho dodávateľovi dám vyrobit skrinky, police atd.
Ide mi o to , že či SC vykonaná na služobnom aute na nákup materiálu ide do obstarávacej ceny alebo nie alebo ako by som sa tomu mohla vyhnut, keby som povedala, ze materiál mi doviezol známi zadarmo, alebo doprava bola v cene.
Prosím poradte.
SC nie je nákladom na obstaranie materiálu.:cool:
KEJKA
01.06.06,16:20
SC nie je nákladom na obstaranie materiálu.:cool:
nesprávna odpoved.

Náklady súvisiace s obstaraním materiálu vstupujú do obstarávacej ceny. Bud priamo na skladovú položku, alebo nepriamo zaúčtovaním na osobitný analytický účet k 112. Typickým nákladom je doprava materiálu, a to aj v prípade dopravy vo vlastnej réžii. Takže, ak sa vykáže SC s týmto cieľom, je to súšasť obstarania.
Následne, ak sa takýto materiál použije na výrobu dlhodobého majetku, vstupuje do obstarávacej ceny DM aj zvýšená OC materiálu v zmysle predchádzajúceho odseku.