wATAw
09.09.15,21:45
dobry den, mam mozno trosku banalnu/e otazku/y, ale tak kto sa nepyta, nevie :)
moja spoluziacka zo zakladky ma tuto sobotu svadbu, poslala mi svadobne oznamenie a zial, osobne sa nemozem zucastnit na obrade.

-otazka c. 1: staci poslat postou telegram, alebo jej mam oznamit/ospravedlnit sa, ze nepridem (ku kostolu)?
-otazka c. 2: ako sa mam na telegram podpisat? staci ze od "meno a priezvisko", alebo "od spoluziacky tej a tej", alebo "od kamaratky"? (po zakladke sme sa prestali stretavat, dovtedy sme boli kamaratky)
-otazka c. 3: mam tam k mojmu podpisu podpisat aj mohlo otca, ktory stretava buducu nevestu castejsie ako ja a obcas prehodia na ulici nejake to slovo? :)
-otazka c. 4: mam tam podpisat aj mojho dlhorocneho priatela, ktoreho nevesta videla asi 1x v zivote? :)
-otazka c. 5: na obalku mam napisat ako oslovenie adresata "novomanzelia ti a ti" + ich spolocna adresa, alebo ine oslovenie?
-otazka c. 6: telegram sa posiela pred svadbou, alebo po - cize aby to do soboty mali doma, alebo staci az pondelok?

myslim, ze to je vsetko, snad sa najde niekto, kto ovlada tento bonton :) ja s tym zatial nemam ziadnu skusenost, tak mozno pomozete mne a aj inym neskusenym :)
a ak ma niekto nazor, ze sa pytam trapne veci, odpustite si komentare, prosim, chcem iba seriozne odpovede :D peace
buchač
09.09.15,19:57
Toľko veľa si popísal a úúúplne zbytočne ...;)

Ide o to, že telegram sa už na Slovensku poslať proste NEDÁ !!!
...už slabých 8 rokov ...;)
http://ekonomika.sme.sk/c/3096490/telegramy-uz-na-slovensku-nie-je-mozne-posielat.html

Využi iné možnosti...SMS, MMS, Mail, Dopis, Špeciálna pohľadnica ...zatelefonuj...
Všetko je podľa bontónu. :)
wATAw
09.09.15,20:28
pod pojmom telgram som myslela gratulacnu pohladnicu k sobasu, co som kupila v papiernictve a posiela sa postou v obalke :)
tel. cislo na nu nemam, mail tiez nie, jedine fb, ale to mi pride neosobne..preto som zvolila moznost posty :)
arizona
10.09.15,03:58
To ,ze si dostala svadobne oznamenie ti neuklada povinnost "prist pred kostol", takze sa nemusis ospravedlnovat,ze neprides. Je to iba oznamenie.

Kup pekne blahozelanie niekde v papiernictve,napis nejaky pekny versik ( na google ich najdes stovky) a posli.
Koho podpises,to je tvoja vec.

Blahozelania sa posielaju vopred,lebo mladomanzelia ich na svadbe citavaju,ako sucast zabavy.

Na obalku sa pise oslovenie " mladomanzelia" a ich spolocne mena. Ak to aj napises inak,nic sa nedeje. Postar si ich najde,aj tak si nikto nic nevsimne... Adresuje sa zvacsa na adresu toho,od koho si oznamenie dostala, ak nemaju uvedenu spolocnu adresu na oznameni
misoft
10.09.15,14:00
Asi takto - dostala si oznámenie....


-otazka c. 1: staci poslat postou telegram, alebo jej mam oznamit/ospravedlnit sa, ze nepridem (ku kostolu)? Stačí pohľadnica mladomanželom. Oznámenie nie je POZVÁNKA! Ak by chcela, priložila by i pozvánku k svatobnému stolu. Nie je to nariadenie, aby si prišla.
-otazka c. 2: ako sa mam na telegram podpisat? staci ze od "meno a priezvisko", alebo "od spoluziacky tej a tej", alebo "od kamaratky"? (po zakladke sme sa prestali stretavat, dovtedy sme boli kamaratky) Napíš čo chceš, ale jednoduché je lepšie - keď posielala oznámenie, tak bude vedieť aj to, od koho to dostala i podľa mena
-otazka c. 3: mam tam k mojmu podpisu podpisat aj mohlo otca, ktory stretava buducu nevestu castejsie ako ja a obcas prehodia na ulici nejake to slovo? A načo? Je jej kamarát, alebo niečo podobné? Že sa stretajú - koľko ľudí sa stretáva, občas pokecajú a predsa si oznámenia neposielajú.
-otazka c. 4: mam tam podpisat aj mojho dlhorocneho priatela, ktoreho nevesta videla asi 1x v zivote? No to by už bol "nápad"! Nechceš tam ešte dopísať aj všetkých priateľov z Facebooku?
-otazka c. 5: na obalku mam napisat ako oslovenie adresata "novomanzelia ti a ti" + ich spolocna adresa, alebo ine oslovenie? Stačí Novomanželia XY a adresa buď domov, alebo ešte lepšie - adresa, kde bude hostina....
-otazka c. 6: telegram sa posiela pred svadbou, alebo po - cize aby to do soboty mali doma, alebo staci az pondelok? Zásadne PRED!