dalibor123
10.09.15,08:21
Ahojte,
chcel by som sa spytat, ak mam v pracovnej zmluve pri odmene len sumu, bez popisu ze sa jedna o brutto, mozem ziadat doplatenie zvysku mzdy? jedna sa o klasicku pracovnu zmluvu, nie dohodu ani nic ine.
Dakujem
veronikasad
10.09.15,06:22
Mzda v pracovnej zmluve sa spravidla uvádza ako hrubá mzda. Neviem, čo by si chcel doplácať.
veronikasad
10.09.15,06:23
pri pracovnom pohovore pred nástupom do práce ste sa dohodli na čistej mzde ?
dalibor123
10.09.15,06:27
to mi je jasne.. kazdopadne len som sa chcel spytat, ked tam chyba popis brutto, ci je mozne to napadnut.. nakolko podla mna ak tam nie je uvedene ze sa jedna o hrubu mzdu, tak by mi mal zamestnavatel vyplacat tu sumu, ktoru mam na zmluve nie?
veronikasad
10.09.15,06:29
Brutto sa v PZ neuvádza, ak by si sa dohodol na čistej mzde, tak by to bolo v PZ uvedené
dalibor123
10.09.15,06:30
OK, dik
veronikasad
10.09.15,06:34
Dalibor, to čo robíš ? Na porade sa príspevky nemažu ....
avalik
10.09.15,06:37
Žiadny zákon neprikazuje uvádzať slovo brutto pri uvádzaní mzdových podmienok v pracovnej zmluve. Mzda je peňažné plnenie alebo plnenie peňažnej hodnoty (naturálna mzda) poskytované zamestnávateľom zamestnancovi za prácu.

§ 131

(1) Zo mzdy zamestnanca zamestnávateľ prednostne vykoná zrážky poistného na sociálne poistenie, preddavkov poistného na verejné zdravotné poistenie, nedoplatku z ročného zúčtovania preddavkov na verejné zdravotné poistenie, príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré platí zamestnanec podľa osobitného predpisu, zrážky preddavku na daň alebo dane, nedoplatku preddavku na daň, daňového nedoplatku, nedoplatku, ktorý vznikol zavinením daňovníka na preddavku na daň a na dani vrátane príslušenstva a nedoplatku z ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti.
lacotinka
10.09.15,06:51
šag ale také lachké nevieš ?
že ako je to s tým doplácaním ??????
Bude brblať / vykopnú ho = doplatí :D