vieraatr
10.09.15,09:03
Ahojte poraďaci, chcem sa poinformovať , kto má skúsenosti s kúpou obchodného podielu sro. Kúpili sme 100% podiel tzv.ready made spoločnosť.
Zápis do obchodného registra už prebehol,aké sú naše povinnosti voči daňovému úradu,živnostenskému úradu a ďalšie povinnosti vyplývajúce z tohto prevodu, zmenilo sa obchodné meno,sídlo,konateľ,spoločník.Ďakujem za odbornú pomoc.
Ešte by som si chcela overiť účtovanie prevodu obchodného podielu, ktorý pôvodná spoločnosť predáva za odplatu spoločníkovi novovzniknutej spoločnosti vo výške 85% a 15% podiel predáva inej sro , spoločník a sro sú novými vlastníkmi.Ďakujem
avalik
10.09.15,10:16
Pozri Daňový poriadok § 67 ods. 9, živnostenský zákon § 49
vieraatr
11.09.15,04:38
Ďakujem
Fontionnel s.r.o.
11.09.15,11:18
Dobrý deň prajem,
povinnosť voči daňovému úradu je ohlásenie zmeny do 30 dní odo dňa zápisu do ORSR. Je nutné spolu s oznámením odoslať aj kartičku DIČ, aby ju vedeli vymeniť za aktuálnu. Ak je spoločnosť platca DPH, nahlásenie zmeny musí prebehnúť elektronicky.
vieraatr
15.09.15,06:54
Ďakujem za odpoveď, už som to všetko vybavila.
Consultix
08.10.15,23:04
Ešte by som si chcela overiť účtovanie prevodu obchodného podielu - A ako si to zaucotvala, ked si to chces overit? Alebo to mame my napisat? Lebo potom sa pytas a nie overujes :)