janamorhacova
10.09.15,13:05
Dobry den poradaci, potrebovala by som poradit. V pripade ak zamestnavatel zamestnava studenta na cca 20 hod tyzdenne a tento studuje na dennom studiu na UNI, je mozne okrem pracovnej zmluvy, podpisat s nim dohodu o zvysovani kvalifikacie, v pripade, ze sa s nim dohodne na podmienkach? Radi by sme si ho udrzali aj po dostudovani. Ako na to? Viete mi poradit? Ako vyzera taka zmluva? Ako ju mame nastavit. A tiez mam otazku ako viem vycislit presnu ciastku, ktora ma byt studentovi vyplacana na zvysovanie jeho kvalifikacie.
Vopred dakujem za akekolvek rady.
JM.
avalik
10.09.15,11:37
Pozri § 155 ZP.
Jednotlive druhy nakladov, ktore preplatis zamestnancovi v sulade s dohodou ... su napr. skolne - ak je student povinny ho platit, cestovne nahrady, nahrada mzdy za pracovne volno suvisiace so studiom ... presne na cent to asi tazko urcis ale na ucely dohody to musis predbezne vypocitat - aby si vedela dat do zmluvy sumu na uhradu ak by zamestnanec nezotrval v PP pocas dohodnutej doby.
janamorhacova
10.09.15,11:57
Dakujem.
Ved prave, ze to neviem presne vycislit. Zakon som uz pozerala. Ale ako sa to potom dotycnemu vyplaca. Ako daky bonus, ktory sa na mesacnej baze prirata k jeho mesacnej mzde?
avalik
10.09.15,12:26
veronikasad
10.09.15,14:02
ide o denné štúdium ?
veronikasad
10.09.15,14:07
Pozri § 140 Zákonníka práca, tam su uvedené nároky zamestnanca pri štúdiu popri zamestnaní

http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-01-2015-a.html#140