JankaK.
10.09.15,15:57
Dobrý deň prajem,
Na našom bytovom dome práve prebieha zateplovanie. Môžu ma prinútiť, aby som si zbúral balkón?(na vlastné náklady zasklenený a vymurovaný)
Vraj kvôli tomu, že ak nebude presne taký istý ako ostatné balkóny v paneláku prídeme o neaké EUROFONDY??!!.

Existuje spôsob, akým by som sa bránil? Nechcem si ničiť môj majetok!

Vopred ďakujem za odpoveď.
misoft
10.09.15,14:04
Nuž - môžu! Máš na neho stavebné povolenie? Pýtal si sa susedov, či ho môžeš postaviť. Fasáda patrí všetkým! Takže tvoj výtvor narušuje jednotný vzhľad fasády.
A pokiaľ na zateplenie získali eurofondy - o to väčší dôvod, aby si ten balkón dal do pôvodného stavu. Inak síce zateplia - bez tvojho balkónu, eurofondy nedostanú a môžu od teba žiadať preplatenie aspoň časti nákladov... a to môže byť sakramensky "lacné"....
JankaK.
10.09.15,14:21
Áno, stavebné povolenie mám z bytového družstva a pekne drahé !!! Loggia je môj majetok - nikto mi nemôže zbúrať majetok (bez náhrady).... Počkám na rozhodnutie súdu.
Keď sme dohadovali na schôdzi vlastníkov bytov zateplovanie - NIKTO NESPOMÍNAL ŽIADNE BÚRACIE PRÁCE a ani to, že chceme, aby všetky balkóny vyzerali rovnako!!! - v takomto prípade by k samotnému zateplovaniu určite neprišlo !!!
avalik
10.09.15,14:58
stavebne povolenie z bytoveho druzstva?
korela
10.09.15,15:15
nemôžeš priložiť foto?
buchač
10.09.15,15:17
Dobrý deň prajem,
Sia..
Na našom bytovom dome práve prebieha zateplovanie. Môžu ma prinútiť, aby som si zbúral balkón?(na vlastné náklady zasklenený a vymurovaný)
Môžu a kľudne aj urobia.
Vraj kvôli tomu, že ak nebude presne taký istý ako ostatné balkóny v paneláku prídeme o neaké EUROFONDY??!!.
NIE VRAJ...ALE URČITE ! Nie nejaké, ale ide o solídnu cifru, ktorú by v prípade zamietnutia bolo následne treba zaplatiť. A zaplatili by všetci kvôli jednému mudrlantovi, ktorý by platil tiež.
Existuje spôsob, akým by som sa bránil?
Aj hej...ale zbytočne budeš preťahovať exodus.
Nechcem si ničiť môj majetok!
Veď nenič...pristupuj (demontuj) k svojmu majetku ohľaduplne...;)
Keď sme náš panelák zatepľovali, tiež mali poniektorí zasklené balkóny. Chceli-nechceli, pekne krásne dali tie sklá dole. Na ich šťastie neboli zamurované. Takže po zateplení a aj výmene balkónového zábradlia si nahodili sklá nazad.
arizona
10.09.15,16:34
ivka70
10.09.15,16:35
lodzia nie je tvoj majetok, patri k fasade domu
Mila123
10.09.15,16:38
aj u nás museli všetko z lodžií vypratať....dokonca aj tí, ktorí mali zaslenené
buchač
10.09.15,16:47
ivka70 (Dnes 19:35) lodzia nie je tvoj majetok, patri k fasade domu
----------------------------------
Mila123 (Dnes 19:38) aj u nás museli všetko z lodžií vypratať....dokonca aj tí, ktorí mali zaslenené
====================================

Nebuďte neužitočné.....;) :D :D :D
misoft
10.09.15,17:23
JankaK - stavebné povolenie nikdy bytové družstvo NEVYDÁVA! Možno máte len súhlas. Ale to je málo. Stavebné povolenie vydáva stavebný úrad. Takže z toho vyplýva - stavebné povolenie NEMÁŠ!