kyci
10.09.15,16:28
Dobry den ,prosim Vas o radu pred 13 rokmi som si kupil motorku simsona ,za nu som majitelovi na ruku zaplatil,siel som na prepis on neprisiel,ani ju neodhlasil prestal komunikovat,nebral telefon .Pouzival som ju asi 3 roky ale nakolko sa stale kazila dal som ju do srotu,teraz mu ju nasiel exekutor a majitel si ma zrazu nasiel a pyta odo mna peniaze aby ju mohol oficialne zosrotovat co mam robit?
misoft
10.09.15,14:35
A) Používal si motorku, ktorá ešte nebola prepísaná - odvážne. Podľa Obč. zákonníka si zaplatením sa stal jej majiteľom. Žiaľ - doklad o tom neexistuje.
B) Pokiaľ bola stále na jeho meno zapísaná a ty si ju zošrotoval - zošrotoval si (papierovo) cudzí majetok.

Takže - ako z toho? Už si asi oľutoval peniaze za tú motorku. Pokiaľ neboli žiadni svedkovia predaja - môžeš mu (bývalému majiteľovi) povedať, že si nič nedostal, nič si nezošrotoval. Nech si ju hľadá tam, kde ju zabudol....

Inak - on by chcel ešte raz peniaze za motorku? Môže dostať - jednu fajnú po hube...
A ešte upresni - ako ju exekútor mohol nájsť, keď bola zošrotovaná? T.z. keď ju našiel - tak existuje. A keď on nevie, čo s ňou robil - jeho problém... nemal toľko slopať....:D
dmc
10.09.15,15:37
po 13 rokoch ho kludne posli "ta tam".On mal povinnost motorku odhlasit na teba - to ze tak nespravil je "JEHO" problem.
buchač
10.09.15,16:15
Verzia 1.
...si sa mal udivene opýtať..." a vy ste kto ? My sa poznáme ?" ;)

Verzia 2.
...keby sa ozval, pošli ho do nejakého kovošrotu, nech kúpi železo a to nech odnesie na oficiálne zošrotovanie...:D

Verzia 3.
Pošli do teplej
buchač
10.09.15,16:17
A ešte upresni - ako ju exekútor mohol nájsť, keď bola zošrotovaná? T.z. keď ju našiel - tak existuje.
================================

Samozrejme, že existuje....teda aspoň na papieroch a v evidencii.
Veď majiteľ nebol na prepis a tým pádom nedošlo k zmene v evidencii ...a teda furt je napísaná motorečka na starého majiteľa.
arizona
10.09.15,16:26
Mas ty,alebo predajca svedka? Ak nie tak vas obchod prebehol medzi 4.ocami,ofiaciality ste nevybavili,motorku nepripisali. Takze je to slovo,proti slovu, ze si nieco kupil.Malo byt aj v zaujme predavajuceho,aby si motorku dal odhlasit.
Takze ho posli niekam....ani exekutor nemoze prist k tebe motorku hladat.
kyci
10.09.15,17:16
ono exekutor to nasiel ako jeho majetok ,lebo neplatil zdravotne ja ho vidim po 13 rokoch druhy raz no ja som mu len slusne povedal ze sa nemienim na jeho probleme podielat
kyci
10.09.15,17:18
ano ziadny doklad o predaji neexistuje
misoft
10.09.15,17:44
Tiež pravda... ale to už ale asi nebude problém kyci, ale dilina, čo neodhlásil.... Teraz nech on hľadá svoju motorku. A kyci? Nech zatĺka a zatĺka.... prd mu dokáže (ak svedkovia nie sú)....
arizona
11.09.15,04:13
To je jeho problem,nie tvoj.Asi ta iba chcel naplasit tym exekutorom,aby si znovu zaplatil. Inak,neviem,co to bol za skvost ta motorka,ked ma exekutor zaujem o taku staru haraburdu! Moc tej bachorke neverim! Pre exekutora nie je zaujimave ani 15 rocne auto,ktore je urcite drahsie,nieto este stara motorka...