Jan Hrko
11.09.15,03:09
Podnikam, že sprostredkovávam obchod. Uzavriem zmluvu o obchode a výške provizie a potom sprostredkujem obchod inemu podnikateľovi.Takto sa to stalo aj teraz dlhšie sme spolupracovali a za posledný obchod mi nezaplatil čiastku cca 1200 eur na ktorú som mu vystavil fakturu asi pred mesiacom. Zatiaľ telefonicky ho vyzývam a dostal som odpoved, že aj toto sa stáva...On zarobil mne nezaplati a ja musím ešte odviesť aj DPH cca 200 eur zo sumy, ktorú som nedostal....čo mám robiť? a on si smelo zarába dalej...
buchač
11.09.15,04:47
Nie som podnikateľ a ani živnostník...ale odrbať by som sa nenechal...
Ani trošku ;)

Čo máš robiť ?
Sa vyplakávaj na Porade...môžeš kamošom na pive, prípadne aj doma rodičom.

Na nete je plno takýchto prípadov, stačí si len vyhľadať, čo a ako vykonať.
Ale šak Ty kľudne chlapíkovi telefonuj aj naďalej...
-----------------------------------------------------
Veď predsa klasika :

1. Písomná výzva a odoslaná doporučenou zásielkou
2. Požiadať príslušný súd o vydanie platobného rozkazu
3. Súd a exekúcia

Viac sa nemá význam rozpisovať, na nete je toho fakt plno....
Jan Hrko
11.09.15,05:03
Ďakujem Ti Bucháč , ale on ako správny podnikateľ v dnešnej našej spoločnosti, isto má všetok majetok na manželke a BSM...
Ja mám s ním zmluvu všetko, ale to je taký sebavedomý mlaďas
cca 30 ročný ....ja mám 60, ale skáče....že to sa stáva, že sa nezaplatí....tak mi povedal, ja zatiaľ jednám s ním slušne...ale neviem od čoho začať...
expeeert
11.09.15,05:07
Keď je on sebavedomý, treba ísť ešte sebavedomejšie - ísť oficiálnou formou tak ako písal buchač, pokiaľ nemá zázemia ako Váhostav, tak to s ním pohne.
Dáša_
11.09.15,05:20
možno budeš mať menej problémov, keď tú faktúru rovno vystornuješ, respektíve dobropisuješ. nezaplatíš dph, ani ju raz nezdaniš v príjmoch.... lebo keď je to takto, tak to bude na dlhé lakte, zaplatíš oveľa viac ako tých 200€ DPH A tých nervov. Aj keď máš 60, poučenie môže prísť vždy
buchač
11.09.15,08:04
Jan Hrko (Dnes 08:03) Ďakujem Ti Bucháč , ale on ako správny podnikateľ v dnešnej našej spoločnosti, isto má všetok majetok na manželke a BSM...
Ja mám s ním zmluvu všetko, ale to je taký sebavedomý mlaďas
cca 30 ročný ....ja mám 60, ale skáče....že to sa stáva, že sa nezaplatí....tak mi povedal, ja zatiaľ jednám s ním slušne...ale neviem od čoho začať...
=======================
Čože je to 60-ka .... :D
Aj ja sa k nej blížim...;) , ale to neznamená, že by som s nejakým mlaďasom nevydrbal.

Daj ho na súd...ale nie na občiansko - právny, lež na trestno - právny...obvinenie z trestného činu nedovoleného obohatenia. Odtiaľ odíde určite z flajstrom, minimálne podmienka.
Takže sa mu to objaví v registri trestov a tým pádom môže mať problém v budúcnosti.
-----------------------------------

Sú aj iné páky, ale o tých sa nezmieňujem.