milo2
11.09.15,08:14
Je veľa dôvodov na pitie mlieka, avšako nie UHT ani pasterizovaného.
Enzym obsažený v kravském mléce, nazývaný xantin oxidáza (XO), zaviňuje srdeční problémy napadáním srdce a srdečních artérií a to hned jak vstoupí do krevního oběhu. Z vědeckých výzkumů je zřejmé, že nebezpečí xantinoxidázy přichází hlavně z mléka homogenizovaného. Zajímavé je, že problém spočívá jedině v homogenizovaném, tedy průmyslově zpracovaném mléce. Je-li konzumováno mléko domácí, nehomogenizované, ledviny dokáží XO odfiltrovat a vyloučit z těla ven. Ale je-li mléko homogenizováno, jeho částečky jsou tak jemně rozbity, že XO je absorbována do krevního oběhu, kde napadá srdce a tkáně artérií. Chemické působení XO zjizvuje stěny artérií a srdeční tkáně. Tělo se snaží škodu napravit tím, že zvedá hladinu cholesterolu v krvi a ukládá ochranný tukový materiál na poškozená místa. Když proces pokračuje, zaplňuje tučný materiál (např. cholesterol) artérie a způsobuje známé srdeční potíže. Dle některých vědců je XO faktor do značné míry zodpovědný i za vznik a rozvoj arteriosklerózy (kornatění tepen)...
Pokud koupíte homogenizované mléko, okořeňte je a podávejte teplé nebo horké. Tradiční národy dosud před spaním pijí mléko oslazené medem nebo okořeněné zázvorem, kardamomem, skořicí, hořčičnými semínky, kajenským pepřem, což pomáhá snížit tendenci mléka k vytváření hlenu.."

Dr Mercola Rozhovory Mark McAfee o surovom mlieku
https://youtu.be/K-mRfSr8hKQ

Mliečný tuk nachádzajúci sa v nep. kravskom mlieku prevažuje kyselina palmitová, olejová, stearová a myristová. Charakteristická je pro mliečy tuk prítomnosť saturovaných mastných kyselin kratších ako C 14. V mliečnom tuku sú taktiež prítomné trans izomery mastných kyselin. Kravskému mlieku vztýkajú, že pomer nenasycených kyselin v pomere k nasyteným kyselinám je v mlieku v pomere 1:13. Tento pomer že vraj nie je vhodný, pretože môže prispievať k vzniku aterosklerózy - zanášenie ciev v ľudskom organisme tukovými usadeninami. ˇYiadúce je zvýšit hladinu nenásztených mastných kyselin, (ktoré by mohly pomôcť pri ynižovaní hladiny nízkodenzitních lipoproteinov -LDL, nazývaných tiež ako „zlý cholesterol“) a snížiť množstvo nasýteených mastných kyselin, ktoré sú dávané do súvistlosti s onemocnením srdce a s obezitou. Biznis korporácii nepozná hraníc klame pacientov, že jedine liekz im vedia pomôcť, je to ale lož, čím viac anorganických toxínov do seba dáte tým viac si ničíte srdce atď..
Mlieko ktoré nakupujeme v supermarkete je vlastne odpad ...
Podvod menom UHT, pasterizácia..
Ing. Ľubomír Janoška
11.09.15,07:51
A potom že prečo farmári nevedia predať mlieko za rozumnú cenu, pri takýchto kvázivedecjých hystériách.
Peggynka
11.09.15,08:30
Badatel :eek: ???
willma
11.09.15,10:43
Je mi jedno - pokiaľ mám chuť na mlieko alebo čokoľvek iné tak si to jednoducho dám a neriešim podobné "štúdie"
lujza.j
11.09.15,11:13
...všetky štúdie a iné oné...treba brať s rezervou....nikto nikdy nevie kto a prečo si ju možno zaplatil.....
Anika61
11.09.15,14:56
Nepijem mlieko-nechutí mi...ale milo2 pokojne sem možeš pridať niečo o mase,o zelenine,o cukre o múke-alebo mi ušetriť čas-a pridať svoj patentovaný vyslovene zdravý jedálniček-veeeelmi sa poteším
buchač
11.09.15,15:46
Krásne príspevky...a aj pravdivé.

willma
Je mi jedno - pokiaľ mám chuť na mlieko alebo čokoľvek iné tak si to jednoducho dám a neriešim podobné "štúdie"



lujza.j
...všetky štúdie a iné oné...treba brať s rezervou....nikto nikdy nevie kto a prečo si ju možno zaplatil.....
Len by som aj rád vidieť nejaký link, z ktorého čerpal náš zdravotný dobrodinec ...;)
Ja dotyčného beriem nie s rezervou, tu je potrebný rezervuoár pevných nervov, aby si po prečítaní podobných "štúdií" nepreťal žily...
kukučka
11.09.15,17:13
Nechápem vaše reakcie, nesúhlas sa dá vyjadriť aj slušne. Alebo vy pijete to krabicové, ktoré ani v lete nemusí byť v chladničke? Potom chápem. Ja to do úst nedám.
Žabinka
11.09.15,17:16
buchač
11.09.15,17:19
Pozri do profilu
http://www.porada.sk/member.php?u=238017

1. Všetky nicky v odkazoch sú fiktívne

2. Kukni na zadané témy a príspevky
http://www.porada.sk/search.php?searchid=218614

3. Vzhľadom k okolnostiam sa ešte slušne vyjadrujeme...teda aspoň ja...zatiaľ (teda zatiaľ) som len ironický.
terezamaria
11.09.15,17:32
kukuč to je starý známy....už tu bol a skúsili sme ho statočne, narobil nickov a písal si z nich sám sebe....
Žabinka
11.09.15,17:35
aj sa sám seba pochválil..:D no čo, keď je sám so sebou spokojný..
milo2
11.09.15,17:42
mne osobne mlieko v krabici od vyrobcu smrdí.
milo2
11.09.15,17:43
dakujem z adoplnenie.
milo2
11.09.15,17:46
Na túto otázku sa spýtajte ministra hospodárstva. Nie som hospodár.
milo2
11.09.15,17:49
milo2
11.09.15,18:54
ja im verím, sú podložené výskumom. Výsledok je jasný,
lujza.j
11.09.15,19:03
každý má volbu..."piť či nepiť"....je tvoja vec čomu veríš.....aj štúdie o cukre sú....kedže sa nepáčili potravinárom zaplatili si štúdiu....aby sa cukru vylepšil kredit.....tiež má každý volbu "jesť či nejesť" cukor....a nemyslím...cukor-sladkosti...
willma
12.09.15,06:09
tak ho nepi
willma
12.09.15,06:11
a čo neslušné som napísala alebo lujza alebo aj buchač?
Peggynka
12.09.15,08:04
Zlú značku si kupuješ :D
milo2
12.09.15,16:08
študie sú dvoje, jedny ako píšete, ktoré su platene obchodníkmy a študie platené nie kvôli zisku, ale aby chránili spotrebitela, tým nechcem brať právo každého jednotlivca sa k tomu vyjadriť.
lukino_B
12.09.15,17:34
Mlieko max do kavy. Pre dospeleho cloveka je pitie mlieka neprirodzene...
buchač
12.09.15,18:38
Nechlastaj už tej pálenky...si ešte mladý, tak sa správaj podľa hesla :

"Každé ráno liter mléčka, bude Ti stát jako svíčka !
BUĎ FIT ! "

Si vieš predstaviť, že ako bude mladá doma rada ? ;) :D
korela
12.09.15,20:50
Ide o to, že nové generácie si nebudú mať z čoho pamätať prirodzenú chuť potravín, okrem tých, ktorí si dopestujú a dochovajú doma.
lacotinka
12.09.15,22:28
"" Chemické působení XO zjizvuje stěny artérií a srdeční tkáně. Tělo se snaží škodu napravit tím, že zvedá hladinu cholesterolu v krvi a ukládá ochranný tukový materiál na poškozená místa.
///////////////////////
Když proces pokračuje, zaplňuje tučný materiál (např. cholesterol) artérie a způsobuje známé srdeční potíže ""

ako strojár by som jennoducho povedal :

Toto je blbosť
- XO poškriabe steny
- telo škrabance pokryje tukom
/////////////////////
ak proces pokračuje, tak na inom mieste, lebo stena prvého škrabanca je chránená tukom

takže takto nemôže zužovať postupne vnútorný prierez cievy
kukučka
12.09.15,22:51
Dajte značku dobrého, nechám ho na kyslé a uvidíme. :-(
kukučka
12.09.15,22:56
Nato máme tlačídlo nahlás, nie? A admina.
Peggynka
13.09.15,05:12
Trvanlivé mlieko nie je určené na ponechanie "na kyslo" a bavíme sa o chuti a vôni tohto mlieka.Ani čerstvé mlieko ,ktoré prevaríš,nemôžeš konzumovať ako "kyslé" (skazí sa) a UHT mlieko sa zohrieva na 135°C.
milo2
13.09.15,22:48
kazdy skuseny kardiochirurg vam to potvrdi, len oni nesmu hovorit pravdu verejne. To by isli proti klasickej medicine.
buchač
14.09.15,06:01
Takže doplním z uvedenej konšpiračnej stránky aj ja !!!

Tyto stránky mají pouze informační charakter. Nejedná se o lékařská doporučení, neboť autoři nejsou doktory a nedoporučují konzumaci tepelně upravené stravy a léků k dosažení zdraví, krásy a vitality lidského těla. Vždy existuje jisté riziko, proto autoři nenesou žádnou zodpovědnost za nežádoucí detoxifikační reakce a nepříjemnosti, které mohou být následkem jakýchkoliv doporučení popsaných na těchto stránkách.

http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2004021001
--------------------------------------------------

Takže láskavo tu nerob konšpirácie...jedna takáto (podobne na hlavu chytená a aj zaťažená) osoba už tu je...furt len báda.

===========================================

Títo mladí sú team, ktorý sú fundovaní do takýchto tém zabrdať ?????
http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2004012201

Pche...
Ing. Ľubomír Janoška
14.09.15,06:29
Každý skúsený kardiochirurg? Len nesmú hovoriť pravdu verejne?
To akože prisahali na palicu, že budú klamať pacientov? To už naozaj preháňate viac, než je únosné.
lacotinka
14.09.15,06:41
ale veď tento mmilo sa podobá na jenného Mila-chmuľa na maličkej stránke
forum-nazor
pricapil tam traktát
nediskutoval
milo2
14.09.15,08:39
Chovajte sa slušne.
milo2
14.09.15,08:40
Je to vaša vec...
milo2
14.09.15,08:56
určite dávam prednost koziemu a kravskemu. A radím to aj Vám.
mareko
14.09.15,09:35
Najlepšie je z mliekomatu, samozrejme bez krabice :D...ak nemáme poblíž kravičku