bianka117
11.09.15,10:04
Prosím Vás kúpili sme od firmy "užívateľský prístup" do systému pošty, a do systému vedenia faktúr. Prístup je pre 20 užívateľov a stálo to - prístup do pošty pre 1 uzívatela 150 euro, a prístup do systému vedenia faktur pre jedného 200 euro. Spolu faktura je 7000 euro. Neviem to identifikovať, či to dať ako software alebo ako drobný nehmotný majetok alebo ako službu. A či má na to vplyv, koľko užívateľov to môze využívať. Dakujem za odpoved.
misoft
11.09.15,08:10
Máte to u seba v PC?
Je to on-line cez internet?
Môj pohľad na vec:
Pokiaľ prvé - kupovali ste software - program s prístupom. Licencia.
Pokiaľ druhé - prístup on-line a do cloudu - je to skôr služba. Ten cloud niekto spravuje a poskytuje len prístup.

P.S. Odborníci ma opravia, ak je to nesprávne.
bianka117
11.09.15,08:15
Firma ktorá to prezentovala spomínala "cloud", ale ten čo obstarával mi teraz povedal že je to licencia. Tak asi každému tomu prístupu dám inv. číslo. Dakujem za Vás názor.
Možno niekto tu ešte má napr. elektronickú podateľnu a poradí mi či to eviduju ako nehmotný majetok - licencie alebo nejako inak, Pekný den
Consultix
11.09.15,16:00
Z uctovneho hladiska by som nad tym uvazoval aj z pohladu, ci sa jedna o jednorazovy poplatok, alebo je to poplatok za urcite casove obdobie.
Ak sa jedna o pristup na urcite obdobie (rok, dva roky), tak to je urcite 518 s pripadnym casovym rozlisenim.
013 by som riesil v pripade, ak (ako pise misoft) to mate nainstalovane u sebe, platili ste za nejake programove vybavenie. Co si ale nemyslim, kedzesu to len dva pristupy v hodnote 20*(100+250) EUR.