puskvorec
11.09.15,17:10
Bola som student do augusta 2015 kedy som mala na studentskej csob karte limit 300€ a ja som ho akosi precerpala a teraz ked som skoncila skolu by som to mala vratit naraz ale kedze som tehotna som na upsvar a uz nie som ani student a nemam ziadny prijem do februara je mozne , ze by mi splatku banka odlozila kym mi nabehne aspon rodicak? Alebo mohla by som to po nejakych castiach splacat a nie naraz celu dlzu sumu?
Consultix
11.09.15,15:19
Tuto otazku musis polozit svojej banke.
Precerpanie je urcite splatne okamzite, nakolko sa jedna o nepovoleny debet. Kontaktuj ale ssvoju banku, dohodni sa s nimi na splatkovom kalendari, aby si predisla vymahaniu nepovoleneho precerpania. Je na nich, aky splatky Ti odsuhlasia. Zakonny narok na splatky nemas.
misoft
11.09.15,19:39
Prvé a základné - okamžitá komunikácia s bankou. Ak uvidia, že máš záujem to riešiť pre nich i pre teba vhodným spôsobom - dohoda je vždy možná. Strkanie hlavy do piesku = okamžité splatenie - bez milosti....
puskvorec
13.09.15,08:19
No tak takto. Taketo dristy nepotrebujem to nie su rady ale odsudzovanie. Ja som ich nepreflakala. Pracovala som a chodila do skoly kedze ja zijem sama a anezivia ma uz rodicia. Stratila som pracu, aby som si mohla dokoncit posledny rocnik skoly, vsetko stoji nemale peniaze a aj z toho uboheho platu som vyzila ako student len tak tak. Nic som nikdy nedostala zadarmo. Dieta som si urobila dobrovolne, ale necakala som , ze sa mi v zivote vyskytnu situacie do ktorych som sa dostala, ze som jednoducho nemohla tie peniaze vlozit na ucet a splatit. Mam skolu, s ktorou si najdem dobru pracu oo materskej, zial ako tehotnu na rizikovom musim aj ked nechcem byt doma. Moj priatel za nas taha domacnost. Sice zarobi dobre, ale to nie je tolko , aby este platil aj toto ak sa s tym da nieco robit. Ja uz si viem veci zariadit ale az po porode. Teraz mam uplne zviazane ruky. Ono tazko sa niekomu vysvetluje ak niekto dostal od rodicov. Mne v zivote nikto nedal nic zadarmo.
puskvorec
13.09.15,12:55
Rozhodla som sa, ze si to nakonic vyplatim naraz. Sestra mi na to da. Esteze ju mam :-)
lacotinka
13.09.15,12:57
vydýýýýýýýýýýýýýýš :D
puskvorec
13.09.15,13:00
Ale chcela som si to zaplatit bez pomoci. Som naucena, ze vsetko si platim a riesim sama. Preto, zial sa mi stalo aj toto. Poucena som takze povolene precepanie si hned aj stopnem aby som mala istotu, ze sa uz do minusu nedostanem.
lacotinka
13.09.15,13:04
veď ťa chválim :D