Zzl
12.09.15,10:23
Dobry den,
pracoval som u zamestnavatela podobu 2 tyzdnov. Vzhladom na nezhody so zamestnavatelom, resp. nadriadenym som pracu unho skoncil s tym, ze davam vypoved, co mi bolo aj z jeho strany mierne naznacene, takze som bol ciastocne donuteny takymto sposobom pracu ukoncit. Posledny pracovny den som odpracoval v celej dlzke pracovnej doby, no nedokoncil inventuru a odvod hotovosti do banky a nasledujuci den som potvrdil ukoncenie pracovneho pomeru. (Bol vikend, kedy je prevadzka zatvorena. Zamestnavatelovi nevznikla skoda.) Nasledne od zamestnavatela pozadujem vypoved a vyplatenie penazi za odpracovane dni, na ktore mam podla zmluvy narok. No nie je mozne sa s nim spojit, kedze nemam kontakt a osoby, s ktorymi som v spojeni, mi ho odmietaju dat. Odvolavaju sa, ze nadriadeny tu aktualne nie je. Na prevadzke ho taktiez nie je mozne zastihnut. Pritom viem, ze tam chodi denne v ramci kontroly. Preto budem rad za kazdu pomoc a radu, ktora by mi pomohla dosiahnut pozadovane.
Dakujem.
veronikasad
12.09.15,08:34
Oznámil si písomne ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe? Máš výstupný (zápočtový) list ?
Zzl
12.09.15,08:51
Oznamenie o vypovedi bolo ustnou formou. Vystupny list nemam.
veronikasad
12.09.15,08:55
§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

(1) V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.