Martina1
01.06.06,12:10
Stretla som sa s názorom, že manželia podnikatelia - fyzické osoby, by si nemali fakturovať dodávku tovaru alebo služby navzájom, pretože medzi nimi existuje bezpodielove vlastnictvo. Je tento názor spravny? Neviem nájsť paragraf v občianskom alebo obchodnom zákonníku, ktorý by toto tvrdenie potvrdil, alebo vyvrátil. Môže mi niekto poradiť a odkázať na príslušný zákon a paragraf. Ďakujem.
Peterka
01.06.06,10:22
Keďže sa jedná o bezpodielové vlastníctvo,tak všetok majetok aj majetok v podnikaní je vo vlastníctve obom manželov bezpodielovo,preto ak sa nemôže pri predaji zmeniť vlastníctvo tak sa nejdná o predaj.
Mám za to že v jednoduchom účtovníctve sa jedná o príjmy a výdavky ,preto si môže manžel uplatniť výdavky ak mám príjmy aj keď od manželky.
Zaujímal by ma názor pri vedení podvojného účtovníctva-účtuje sa o pohybe majetku.
andrea70
15.02.11,19:49
Hľadám tu na porade už dosť dlho ale nenašla som jednoznačnú odpoveď. Môže mažel /SZčO/ faktúrovať manželke /SZČO/ sprostredkovateľské služby???/jedná sa o získavanie klientov, vytváranie databáz potencionálnych klientov......../
Ak áno musia mať medzi sebou nejakú zmluvu, alebo stačí faktúra na ktorej bude uvedené o aké služby sa jedná???
Budem veľmi vďačná ak mi poradíte :)
andrea70
16.02.11,11:45
prosím neviete mi nikto poradiť ?????