Marta Tužinská
13.09.15,03:17
Mám 18 ročného syna, ktorý má priatelku a od vtedy sa úplne zmenil. Všetko čo urobím je zlé, chce sa odsťahovať, lebo doma to už nevydrží. Čo mám robiť
Syn úplne prestal doma pomáhať a je to viac menej dôsledok nášho rozvodu. Aspoň si myslím. Ja som zakazovala ex povoloval aj teraz mám taký pocit že ex podraža moju autoritu.
Všetkím ďakujem za užitočné rady. A snažím sa urobiť kroky, ktoré by možno urobil dobrý rodič, ktorému záleží na svojom dieťati. Hrozbami, bitkami nič nevyriešime nikdy som to nepraktizovala, viedla som ich od malička ako rovnocenných partnerov.
Andy Kralik
13.09.15,03:21
Čo máš robiť? Nič.
Má 18 rokov, nič nemôžeš robiť.
Či už za to môže ex, priateľka alebo oneskorená puberta je jedno. Ak sa rozpíšeš čo všetko "robiš zle" tak ti môžeme napísať na to vlastný názor.

Ale v princípe:
Ako 18 ročný by sa mal doma podieľať na chode domácnosti. Ak už pracuje aj finančne. Ak sa chce odsťahovať, zaželaj mu veľa štastia. Povedz mu, že mu brániť v hľadaní si vlastného šťastia nemôžeš, ale že tu vždy pre neho budeš, ak to bude potrebovať a že má domov dvere vždy otvorené.
Marta Tužinská
13.09.15,06:24
Mám dve deti rovnako som ich vychovávala. Len syn ma stále obviňuje ze za všetko môžem ja. Študuje nezarába, teraz udajne má brigádu domov chodí sporadicky skôr prespávať. Nevykrikujem akceptujem. Len som mu povedala ak nepomáha nech odomňa neočakáva vreckové úplne som mu vreckové obmedzila. Tak teraz vykrikuje že všetko dávam dcére že tá je najlepšia a on dostáva len omrvinky ak zostanú. Uvažujem kde som urobila chybu. Je pravda že som mu v zlosti vykričala niektoré veci a do dnes mi to vykrikuje. Ja som už rezignovala. Keď ex odišiel syn odišiel s ním urobili to na vianoce Ex už v tej dobe mal priatelku a syn ho v tom kril. Po vianociach som mu dala možnosť vrátiť sa ak bude dodržiavať pravidlá aj sa vrátil istí čas to fungovalo pokial sa nezoznámil s priatelkou od vtedy je to sodoma komora. Rezignovala som a povedala že tak keď mu je doma tak strašne zle je dospelý tak nech si zariadi život po svojom. Že mu želám veľa šťastia ale keď sa bude chcieť vrátiť tak len za podmienok akceptácie rodiny teda naších podmienok. Myslím si že žiarli aj na budúceho zaťka. Možno je to truc možno nie ale jednoducho som s nimi sedela a vysvetlila že každý musí prispieť na chod rodiny že nemôžem všetko ťahať ja. A to čo tu bolo do posial už je minulosť
Peggynka
13.09.15,06:36
Rieš to s otcom s tým,že požiadaš súd,aby bol syn zverený jemu a naznačila by som synovi,že pôjde k otcovi a ty mu budeš platiť výživné (platí otec? A koľko?) Kde sa chce odsťahovať?
Je celkom možné (nepoznám pomery),že otcova partnerka bude proti a otec syna umravní.
Marta Tužinská
13.09.15,06:39
Urobila som to a asi som urobila chybu lebo sa na môj účet pobavili. On vždy moju autoritu podkopával k otcovi nemá kde ísť má priatelku a jednoizbový byt takže nemá kde spať a nepovedal kde chce ísť nekomunikuje so mnou. Jasne som sa opýtala či syna podporuje alebo nie. E prispieva 100€ na dve deti pred maturitou a keď som im vysvetlila kolko oni stoja tak syn povedal že ocko viac nemá ale ja musím a nezaujíma ho z kadial
Peggynka
13.09.15,06:46
Požiadala by som o zvýšené výživné,uvidíš,čo sa stane.Niektorí sudcovia sú nekompromisní a vysvetlia otcovi,nech si nájde druhé zamestnanie.
Marta Tužinská
13.09.15,06:50
bohužial o to musí požiadať syn a dcéra ale syn nechce lebo ocko nemá a dcéra s ním nekomunikuje a povedala že od neho nič nechce a že mi pomôže ako bude môcť ale s ním komunikuje len cez zuby a navyše dcéra čaká babo a pribudol nám budúci zaťko ale ten si našiel prácu ale živiť ho treba lebo výplatu dostane až o mesiac tak asi tak sa to u nás mele
buchač
13.09.15,06:52
Peggynka (Dnes 08:46) Niektorí sudcovia sú nekompromisní a vysvetlia otcovi,nech si nájde druhé zamestnanie.
------------------------------------------------
MIMO TÉMY

Toto ale nemyslíš vážne ...či ???


Ani len rozpisovať sa o tom nejdem, nakoľko až tak je to ...oné...
arizona
13.09.15,06:54
Je dospely, ked sa chce odstahovat,nebran mu, nech skusi...

Nabalila by som mu tych 50euri,co mu posiela otecko,plus by som mu pridala tiez 50 euri a nech si chalanisko gazduje sam.

Zial, niektore decko musi spadnut "na hubu",aby si uvedomilo,co ma doma a zacalo si to vazit.
Ty si nic nevycitaj,keby si mala 10 deti,kazde by bolo ine.
Marta Tužinská
13.09.15,06:58
stále tu mám pochybnosti kde som urobila chybu ale asi nič iné mi nezostane a dúfať že jeho hrebienok po čase spadne
arizona
13.09.15,07:05
Martuska,ziaden rodic nie je bezchybny genius. Vsetci robia chyby,ver tomu. Chalan je v puberte,ma iny pohlad na svet,neprispel mu k stastiu ani rozchod rodicov. Ale,nie je ani prvy,ani posledny.Musi sa naucit akceptovat,ze zivot nie je vzdy idealny,ze prinasa aj veci,ktore sa nam nepacia. Kazdy mame inu povahu,kazdy riesi problem inak. Prave preto daj synovi najavo, ze ho mas rada,ze ma v tebe vzdy matku,ale ak chce vzdorovito odist,ta nech ide a vyskusa. Nenechaj sa od neho citovo vydierat,ani si po hlave skakat. Zije v tvojom dome,musi akceptovat tvoje pravidla...
Marta Tužinská
13.09.15,07:13
no asi ano asi máš pravdu len keď som z otcom volala tak mi tvrdil že syn ku nemu nechodí volám synovi povie mi že je u otca tak daj mi otca a on je u neho tak čo by ste si o tom mysleli tvrdil že prišiel len pred chvílkou a syn je tam od štvrtje s partnerkou ex
Peggynka
13.09.15,07:21
Buchač,myslím;to je vyjadrenie jedného sudcu v PP na adresu známeho,ktorý argumentoval,že má novú rodinu a nemôže platiť zvýšené výživné :eek:
terezamaria
13.09.15,07:42
Marta nedaj sa "vydierať" synom....chce ísť preč, treba mu to umožniť, je dospelý. Musí si sám uvedomiť, že u mamy bolo oveľa lepšie, ako keď sa má sám starať o chod svojej domácnosti. Veď kde je prenájom, strava, pranie,.....atď.

Tiež mám 2 synov, už majú rodiny a deti, ale keď mali ešte pred 18-kou, chodili na brigády, aby si zarobili na niektoré veci, ktoré chceli mať. Nechcela som v tom čase dovoliť, ale otec im to schválil a dnes vidím, že to bolo správne. Vedia si vážiť všetko, lebo prvé peniaze a hlavne prvá práca ich v tom asi utužila.

Dovoľ mu, čo sám chce a uvidíš, že nebude dlho trvať a bude ťa prosiť, či sa môže vrátiť domov. Držím palce, aby si to dokázala spraviť.
220870
13.09.15,07:55
By som mu otvoril dvere a keď vybehne von rýchlo zmeniť zámok a zamknúť.
Marta Tužinská
13.09.15,08:20
je to drastické riešenie a toto nechcem urobiť
Peggynka
13.09.15,08:37
Ani nemôžeš,ale pravidlá treba určiť.
Peggynka
13.09.15,08:38
Takže ešte aj otec klame?
Marta Tužinská
13.09.15,08:46
za posledný rok spolužitia to bol denný poriadok aj po tom syna kryl a nevedela som či veriť synovi či ex
lujza.j
13.09.15,10:01
buchač (Dnes 08:52) Peggynka (Dnes 08:46) Niektorí sudcovia sú nekompromisní a vysvetlia otcovi,nech si nájde druhé zamestnanie.
------------------------------------------------
MIMO TÉMY

Toto ale nemyslíš vážne ...či ???


Ani len rozpisovať sa o tom nejdem, nakoľko až tak je to ...oné...
-------------------------------------

mojmu bráchovi sudca v BA:ste automechanik....tak si pri vyrobte....a čau...450e
kopretinka
13.09.15,10:42
má 18,je plnoletý,nech sa odsťahuje,trebárs k priateľke,som zvedavá,ako dlho ho budú živiť jej rodičia.....
dmc
13.09.15,17:27
Kazda rada draha. Je tu viacero faktorov ktore ovplyvnuju vase vztahy a iba ty ich poznas. Drzim palce
Marta Tužinská
14.09.15,04:34
no uvidíme čas ukáže čo s toho vznikne oznámil mi že chce rodinné prídavky lebo sú jeho aj výživné od odca 50€ a odomňa chce minimálne 200€. Nuž tak som mu povedala hups toho sa nedočkáš
Marta Tužinská
14.09.15,04:35
Ano to je pravda tuším kde nastala chyba ale už sa nedá vziať spňť. Už len čakať že ste mu dali správnu výchovu a že sa uvedomí
Dav
14.09.15,04:43
Nechaj ho odísť, je dospelý. Ak odíde v kľude, získaš ešte aj dcéru, ak odíde v zlom, prídeš aj o syna...
Marta Tužinská
14.09.15,04:47
Umožnila som mu to. Odišiel v klude a už len čakať čo sa s toho vivinie
Peggynka
14.09.15,05:22
Minimálne 200 :eek: ? Dala by som mu 50€ - ako otec,maximálne.
Marta Tužinská
14.09.15,05:25
no odomňa nedostane nič a uvidíme ako sa zachová otec. Mal možnosť 20€ týždenne, vreckové, a zaplatenie stuškovej odmietol, lebo sa nechcel prispôsobiť nuž nech si nesie následky
Peggynka
14.09.15,05:55
Kedy končí školu?
Marta Tužinská
14.09.15,06:00
tento rok maturuje písala som triednej či vlastne chodí do školy
Liptáčik
14.09.15,06:39
Držím palce obom. Ak môžeš, daj vedieť po čase, ako to dopadlo.
Marta Tužinská
14.09.15,07:09
určite dám vedieť výsledok
lacotinka
14.09.15,07:54
Nooooo

vydýýýýýýýýýýýýýýýýýýýš

a toľko kriku :D
AdrianaA
14.09.15,10:52
Źiaľ jedno dieťa sa vydarí a druhé nie. Je to vplyv povahových vlastností, vašej výchovy, kolektívu v škole, kamarátov atď. Myslím, že v každej rodine je skôr či neskôr podobný komunikačný problém. Dôležité pre syna je dokončiť školu, najsť si zamestnanie a to, že chce žiť svoj život - tak nech. Nech preberie zodpovednosť sám za seba, za svoje činy, nech sa naučí čo je to platiť nájom, stravu, ošatenie. Ak je to dobrý chalan, tak sa všetko nakoniec utrasie. Držím palce.
Ivetvpraci
14.09.15,11:00
Mám ten istý problém. Odpovede písané pre Teba mi veľmi pomohli. Ďakujem a držím nám palce. :)
jslancik
14.09.15,11:44
to je blbec, že od teba 200€ :D očividne nemá ani šajnu, ako funguje výživné :D Ale zas ak zarábaš výrazne viac ako otec, tak čoby nie.
Peggynka
14.09.15,11:56
Možno dá návrh na súd o výživné od matky :eek: Odteraz by som mu dala každý cent len oproti podpisu.
lacotinka
14.09.15,12:11
" nevedela som či veriť synovi či ex "

šak rob ako ja na internete :
Na Traviku neverím NIKOMU
(aj sebe iba horko ťažko :D )
lacotinka
14.09.15,12:17
Takže :
"" Marta Tužinská (Dnes 06:34) oznámil mi že chce rodinné prídavky lebo sú jeho aj výživné od odca 50€ a odomňa chce minimálne 200€. ""
- začal malou násobilkou
- tak mu naznač vyššiu matematiku
(tvoj príjem/ výdavky na domácnosť/ty/vyživovaná dcéra / zostalo niečo ? )
,
A pokým bude arogantný, NIČ naviac
ani keby vyberal kontajnery
Marta Tužinská
14.09.15,15:14
TOTO bol prvý krok lebo najprv mi vykrikoval že sa narobí ako kkt a že dostane kkt a ja som mu vyčíslila kolko stojí naša domácnosť jedného člena rodiny elektrika, plyn, daň, smeti, voda, teplo a 10€ nám zostalo na osobu na deň do obchodu bolo to 100€ a povedala som mu a nielen jemu ale každému a to je to kkt a nie je v tom zahrnuté hygiena oblečenie a obedný obed to sú výdavky na vyše. bol krotký ako baránok ostatný to pochopili ale bohužial on nie
Marta Tužinská
14.09.15,15:19
priznám sa Peggy že aj s touto variantou rátam tak potom dcéra dá ex tiež na súd na výživné
predpokladám že má oporu otca ale je to len hypotéza nechcem mu krivdiť ale vždy bol falošný
dnes sa po škole zastavil udajne u nás a zase jeho pesnička že mu neoperieme, že si musí prať sám aj vešať no túto pesničku najnovšie hovorí
myslím si že neočakával že ho nechám tak a nikdy som si nemyslela že sa to stane v mojej rodine
hovorila som aj s triednou do školy chodí sme v kontakte a majú do konca mesiaca aby vyplatil stuškovú čakám uvidím majú rodičko uvidím
Marta Tužinská
14.09.15,15:21
jslancik od rána do večera makám a už nemienim ťahať všetko zaplatila som krutú daň a neoplatilo sa každý musí prispieť a on vie že som tvrdohlavá a nepohne so mnou a už si to uvedomujú aj ostatný som pevne rozhodnutá nepopustiť
Marta Tužinská
14.09.15,15:23
myslím si že s týmto problémom sa borí nie jedna rodina ale hanbia sa ja jednoducho chcem a lúbim syna a pevne verím že vo svojom jadre je to dobrý chlapec len bohužial z akéhosi dôvodu rebeluje nechcem urobiť chybu a preto som nesmierne vďacná za každý jeden názor a radu
Marta Tužinská
14.09.15,15:24
pevne verím že som ho vychovala dobre a aj učiteľka je s ním spokojná len rebeluje a vyskakuje so svojími právami len tam pochybujú povinnosti
Marta Tužinská
14.09.15,15:26
aj toto odznelo ale povedal že je už dospelý a u neho môže pobudnúť max. dva tri dni
Marta Tužinská
14.09.15,15:27
nuž možno som od neho chcela vela aby si po sebe upratal, pomohol vonku v záhrade a okolo domu neviem
mareko
14.09.15,20:21
Terka, presne si to vystihla...prst hore :)
korela
14.09.15,21:12
Toto nikdy, aj keby rodičovi pretiekla posledná trpezlivosť, pretože by to bol vyhadzov a nie rozlúčenie sa s domovom. Na veľmi dlhú dobu by sa uzatvorili vzťahy, ťažko by sa hľadal návrat k sebe. Rodič sa nesmie nechať uniesť, mal by mať nad situáciou nadhľad. Inak o dieťa príde.
Čo poznám prípady, väčšine mladých to iba prospelo, teda chlapcom, začali na sebe skôr pracovať ako iní spolužiaci a dozreli skôr ako ostatní.
Inak obdivujem zadávateľku, ako to zvládla.
arizona
15.09.15,03:45
Ani nemozes popustit,lebo by sa to obratilo proti tebe. Syn bude skusat,co si moze dovolit,bude ta citovo vydierat,bude ti hrat na city...na to sa priprav. Stoj si za svojim, pokym nepochopi.A s tym spinavym pradlom ho posli do cistiarne,alebo k frajerke .-)
Marta Tužinská
15.09.15,06:26
korela - nezvládam nespím a trápim sa včera sa ozval a dlho dlho sme smskovali on napísal čo sa jemu nepáči a že ho ja vydieram tým že mu nedám ani peny ale to že sa ozval a chce komunikovať je dobrý signál, ale neupustila som má možnosť vrátiť, aj to vie že ho lúbim ale nupustím, vždy rozmýšlam kde som urobila chybu lebo dakde sa to spustilo, mám podozrenie že má v tom prsty ex. Lebo do teraz vždy vydierali bola to ich taktika ale ako odišiel jednoducho som si povedala dosť a už to zistil aj ex lebo každú jednu som mu preposlala. Syn má na výber som v kontakte aj s triednou vie o čo sa jedná a bude ho sledovať a mňa informovať bez toho že by o tom vedel že ja o jeho krokoch viem. Iné mi nezostáva nechcem ho stratiť ale chcem aby si uvedomil kde urobil chybu a myslím si že na to prichádza ešte to chce čas
buchač
15.09.15,07:03
Marta Tužinská
Hrozbami, bitkami nič nevyriešime nikdy som to nepraktizovala,...
...viedla som ich od malička ako rovnocenných partnerov.

Chyba...veľká chyba......
Čo sú to hrozby a čo sú to bitky ...a čo je vlastne rovnocennosť ?

1. Je hrozba napríklad ..."Urob si poriadok vo svojich veciach, lebo Ti nedám vreckové a nebudeš mať čo fajčiť"....?

2. Je to bitka, ak tľapnem malé dieťa po plienkach, lebo nepočúva ?

3. Sorry, ale rovnocennosť sa dá pochopiť a brať v zmysle názorov a určitej samostatnosti (a podobne) vo vývoji dieťaťa.
Lebo rovnocennosť medzi deckom a dospelým v určitých štádiách života a jeho situáciách proste neexistuje, nemôže, nesmie sa vyskytnúť.


Lebo staré porekadlo

" Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko.
Neohneš ma mamo, keď ja budem Jano !"
Marta Tužinská
15.09.15,07:08
asi som vtedy urobila chybu
Mária27
18.01.16,21:08
Radikál - ako v tej telke - ale fešák! :)
Mária27
18.01.16,21:09
Nič si nevyčítaj!
evuš
19.01.16,06:36
Martuš, ako pokračuje vzťah so synom ?
Marta Tužinská
19.01.16,06:39
Takže ubehol istý čas syn sa vrátil neustúpila som. Myslím si že spôsob ktorý som zvolila bol správny. Bol trošku hrdy ale nič iné mu nezostávalo. Vedel že neupustím. Bolelo to poplakala som si ale v kútiku duše som verila že som ho dobre vychovala.
evuš
19.01.16,06:41
Gratulujem, a teším sa úprimne s Tebou.....!
expeeert
19.01.16,06:42
Vypožičiam si citát od Marka Ebena

Možná, že puberta je jeden z nástrojů, jak příroda pečuje o lidský rod, aby nevyhynul.

Protože člověk by asi nikdy dobrovolně neopustil to bezpečí vlastní rodiny, kde je o něj postaráno milujícími rodiči a rodiče by asi těžko přenesli přes srdce, že to rozkošné a bezproblémové dítě najednou odchází. Ale pak přijde spásná puberta a z toho rozkošného dítěte se stane nesnesitelný jedinec, který opovrhuje svými rodiči, jejich hudbou,
jejich oblečením, jejich životním stylem, takže nakonec jednou, když praští dveřmi a odejde, rodiče to jakž takž přežijí.

A co je zajímavé, že hned venku na toho nesnesitelného jedince čeká jiný nesnesitelný jedinec, ovšem opačného pohlaví, který také před chvílí někde praštil dveřmi a ti dva nesnesitelní pocítí k sobě tak neuvěřitelnou náklonnost, že spojí své životy a stanou se z nich ti báječní milující rodiče, od kterých by žádné dítě neodešlo, nebýt puberty.

Je to podle mě velmi rozumné, a co příroda dělá, dobře dělá.

Marek Eben

Síce staršia téma ale pre mnohých stále aktuálna :)
evuš
19.01.16,06:44
Úplne výstižné :D
ivka70
19.01.16,07:13
Si velmi rozumna zena, obdivujem, ze si si vedela zachovat chladnu hlavu aj v takej vypatej situacii s vlastnym dietatom.
Klobuk dolu, nech sa ti dari :)
taiko
19.01.16,08:07
Blahozelam Ti k tomu , ze si podla vsetkeho uzasna mama. Za toto sa Ti syn raz podakuje.
Jarka 1
19.01.16,08:33
Martuška, si skvelá mama a Tvoj syn to tiež veľmi skoro pochopí.
terezamaria
19.01.16,08:34
Si obdivuhodná žena, želám aj pre nastávajúce dni veľa lásky a dobrý vzťah....
Žabinka
19.01.16,08:52
sledujem tento príbeh.. je mi povedomý.. síce nie až úplne, s odchodmi, súdmi, a podobne.. puberta je ťažká záležitosť, každý ju spracúva po svojom.. my sme "bojovali" s najstarším chlapcom, tiež odchádzal, a prichádzal, balil si veci, potom vybaľoval nazad.. teraz je na rade stredný.. má svoje muchy, ale zatiaľ je to v medziach normy.. a vraj s dievčatami je to ešte horšie.. tak uvidíme, ale to je ešte trochu ďaleko..
držím palčeky, nech sa všetko unormálni, neboj, ako som čítala, tak to nebude až také zlé, ako to na začiatku vyzeralo..
AdrianaA
19.01.16,09:07
Môžeš sa s ním porozprávať sama. Sprav si rozpočet na papier koľko zarábaš a koľko máte ako rodina výdavky + na druhú stranu daj peniaze od ex. Nech to vidí. Treba to ale všetko robiť v kľude. Ak to nechce vidieť, tak to nechaj na stole aj týždeň.On si to určite pozrie, keď sa nebudeš dívať.Teraz je dôležité aby dokončil školu. Neviem v ktorom ročníku je, ale určite na to dohliadni. Radšej si zahryzni do jazyka, keď chceš niečo štipľavé povedať. Deti náš svet rodičov vnímajú inak. Až keď bude mať svoju rodinu pochopí. Ešte jedna vec. Zoznám sa s jeho priateľkou. Nemusí sa ti páčiť. Možno je to len dočasný vzťah. Ale na zlepšenie komunikácie to môže pomôcť. Držím palce.
kn-alka
19.01.16,09:23
vybavené, zadávateľka sa pochválila, že sa synátor vrátil
Marta Tužinská
19.01.16,09:39
teraz s odstupom času to človek vidí inak ale verte vtedy mi nebolo do smiechu. Rozmýšlala som kde som urobila chybu. Teraz s odstupom času viem že syn zle znášal rozvod síce na vonok bol dospelý ale ked z jednej strany počúva že mama za všetko môže taksi potreboval ujasniť kde je pravda. Mojím cielom nebolo a ani nie je zhadzovať odca ale sú už dospelý a výhovorka že za to može len mama už dávno neplatí. Teraz ked bol v núdzi zistil kto vždy podával záchranné koleso. Bola som v kontakte či z triednou, sledovala som jeho kroky aby sa nedostal do šlamastiky. Ale nevedel o nich. Teraz odstupom času riešime problémy spolu. Diskutujeme o nich. Našiel si brigádu a už si váži peniažky. Uvidíme čo bude ale vydskutovali sme si kde kto urobil chybu a neobviňujeme sa
evuš
19.01.16,09:42
Už ako viacerí tu napísali, zvládla si to bravúrne, si naozajstná mama.....
AdrianaA
19.01.16,09:47
teším sa s tbou. Prajem veľa úspechov.
Marta Tužinská
19.01.16,10:50
Nemyslím si že som užasná. Vo svojom živote som urobila strašne vela chýb a snažila som sa neurobiť dalšiu. Preto som sa zo svojim problémom zverila aj tu. Bolo tu mnoho názorov. Z každeho som si zobrala to čo som si myslela že je najsprávnejšie. Pred rokom sme boli doma traja ja moja dcera a moja mamina. Ex ma opustil deň pred vianocami a vydrankoval všetko čo sa dalo. Syn sa vrátil asi po sviatkoch okolo 6 januára. Ex si myslel že som ho huckala proti nemu. Začalo ovplyvňovanie, vyhražanie a mnoho iných vecí. Sadla som si vtedy zo synom že má dve možnosti. Bud bude u mňa alebo u otca. Že naňho netlačím je skoro dospelý rozumný a nech si vyberie sám. Na moje počudovanie vyral si mňa. To bola pre ex. Velká rana. Utoky stale pokračovali skúšal to cez dceru ale tam nepochodil, a skúšal to cez syna tam to bolo lepšie. Vyvrcholilo to vtedy tým odchodm. Viem že to nemal lahké. Aby si utriedil svoje pocity. Ale musel si to utriediť sám. Nechala som mu čas. Ked dačo chcel prišiel ale nedostal, výčitky atd. Vtedy som sa postupne dozvedala že tam kde je nie je to idealne, tak som čakala. Vytúžená chvíla prišla. Teraz nás je v dome ako maku Syn a jeho partnerka, tá prišla s ním, dcera a jej partner, máme krásneho malého vnúčika novoročného, mamina. Takže ked sme vianoce v roku 2014 oslavovali plačom, vianoce 2015 boli šťastne.
myslím si že každý kto si takýmto problémom prešiel potrebuje radu a sám si vyberie dokonca som sa radila aj s psychologom.
Netreba takýto problém podceňovať
Žabinka
19.01.16,11:01
to je fajn.. asi to tak malo byť.. deti musia samé prísť na to, čo je pre ne dobré, a čo nie.. a veru na to časom prídu.. nátlak a citové vydieranie, to zapôsobí vždy len na chvíľu.. ale pravé hodnoty ukáže až čas..;)