janasramko
13.09.15,13:58
Začnem asi tým že otec daroval dcére byt 10 rokov dozadu-bez vecného bremena dožitia. vzťahy v rodine neboli vždy ideálne kvôli tomu že sestra otca štvala otca najprv proti manželke a neskôr aj dcére.
3 roky má otec aj novú partnerku ktorá ho v tom podporuje spolu so sestrou. Otec má drahé koníčky spolu s novou partnerkou a kedže hoci zarába nestačí mu výplata na užívanie života a žiada od mňa aby som mu mesačne prispievala 50 eur. Otec zarába cca 500 eur, ja len 250 eur , takže ked si vyplatím nevyhnutné výdavky nemám na to aby som mu mohla dávať. Lenže jeho sestra ktorá ho obrala skoro o celý nemalý majetok po ich rodičoch a ide jej aj o ten majetok čo mám ja ho ovplyvnila že mu musím pomôcť kedže mi on daroval byt a pomohol mi tým. Najnovšie si vymyslel že som mu dlžná peniaze, pričom nie je o tom ani zmluva a ani som od neho žiadne peniaze neobdržala ani na účet ani nejako inak. Vyhráža sa že to dá na súd a zoberie mi byt ak nebudem mu nič dávať. Je nejaká šanca že by uspel ak nemá žiaden dôkaz o tom čo tvrdí, len možno sestra a nová partnerka v snahe získať majetok by potvrdili jeho tvrdenia. Podľa vás mal by šancu uspieť ak by ho v tom podporovali ak nemá žiadne dôkazy, len možno výpovede zaujatých svedkov...
lacotinka
13.09.15,12:29
Dôkazné bremeno , aby darca dostal dar späť je na darcovi
Pýtať dar po 10 rokoch môže, ale s dokazovaním "porušenia dobrých mravov" a ostatného, čo je použiteľné ako dôvod na žiadosť o vrátenie daru rozhodnutím súdu by sa nielen zapotil !!!! To nie je len tak, ako zmeniť závet

PS
A tie 2 ženy z domácnosti ?
Majú "právne bezvedomie"
500/250 € je jasné