tima761
13.09.15,17:57
Je možné aby v jednej budove boli 2 MŠ.Každá má svoj vlastný vchod a môže byť obom MŠ jedna riaditeľa alebo každá z nich musí mať vlastnú riaditeľku?Ide o to,že tá II.MŠ je rómska trieda a ak by boli ako jedna škôlka deti v tej triede by nemali hmotnu núdzu tým by to bolo pre tu triedu likvidačné.Prosím ako je to právne správne?ďakujem
avalik
13.09.15,16:08
Ty si riaditelka MS? Kto je zriadovatel jednej MS a kto je/by bol zriadovatel "romskej" MS?
tima761
13.09.15,16:19
Zriadovateľom je obec aj jednej aj druhej MŠ len ide o to, že právnicky sa dohadujú ako je to správne a či to takto môže fungovať preto my ako učiteľky spolu s našou riaditeľkou sa snažíme tiež dopátrať aká je pravda,ako sa dá iste vydekukovať ide o zachovanie triedy a našich prac,miest:-)ďakujem za odpovede.
lacotinka
13.09.15,16:44
Pre dve školky jenna radytelka
to aby tam došla točyt telka
(že ako sa dá odr.ávať štát)
buchač
13.09.15,17:06
Ja tomu nejak nerozumiem...
ALE
Fest by som si rozmyslel, že ako z kola von.

Niekde sa tomu zvykne vravievať segregácia (dokonca s obľubou) a zároveň konať...a veľmi rýchlo nabehnú všeliaké organizácie a solídne rozvíria hladinu.

Tá hmotná núdza ma ale nejak zaujíma...že ako to myslíš.
Ide o to, že susedka (obec, kde mám chalupu) je učka v škole, ktorá má len I.stupeň. Raz sme debatovali na určitú tému a dozvedel som sa, že práve tie cigánske deti (je ich vyše 50%) spôsobujú to, že celá škola má nárok na tie príspevky na školské potreby. Takže v konečnom dôsledku dostanú určité vybavenie do školy aj tie deti, ktoré nie sú v hmotnej núdzi...a dokonca 2x do roka.
tima761
13.09.15,18:08
Jednoducho v tej triede sú len rómske deti a ich rodičia s tým súhlasia,kedže pre nich je hm,núdza výhodou keby patrili k tej druhej triede a pod jednu MŠ tak nemajú šancu tie poplatky zaplatiť a tým by si nemohli dovoliť škôlku navštevovať,Mňa skôr zaujíma ako je to právne správne a možné,aby sa nemusela rušiť trieda a aby boli aj deti aj rodičia a aj samospráva spokojná a zároveň aby to bolo právne v poriadku. Tak budem vďačná za každú odbornú radu .Debatovať na tému rómska nerómska trieda ,hm,núdza nehmotná by sa dalo dlho mne ide o informácie ktoré tu hádam solídny právnik bude vedieť zodpovedať.ďakujem