katka.hesskova
01.06.06,12:44
Prosim Vas, co vsetko je potrebne spravit pri prijati noveho zamestnanca do zamestnania.
1. prihlasenie FO do Soc. poisť
2. prihlasenie do zdrav. poisť.(v prípade ak je to prvý zamestnanec ktory je v danej poistovni, napr. vsetci doterajsi su v spoločnej zdrav.poisť a tento je vo všeobecne -treba nahlasiť aj zamestnavateľa...)

- a ako postupovať s tlačivom vyhlasenie (o nezdaniteľnej časti zakladu-co je teraz 7568Sk na mesiac) -kam sa ma tlačivo poslať, alebo co ine sa ma posielať...

je este nejaky krok na ktory som zabudla?
Dakujem Vam velmi pekne...
Tweety
01.06.06,10:46
Prosim Vas, co vsetko je potrebne spravit pri prijati noveho zamestnanca do zamestnania.
1. prihlasenie FO do Soc. poisť
2. prihlasenie do zdrav. poisť.(v prípade ak je to prvý zamestnanec ktory je v danej poistovni, napr. vsetci doterajsi su v spoločnej zdrav.poisť a tento je vo všeobecne -treba nahlasiť aj zamestnavateľa...)

- a ako postupovať s tlačivom vyhlasenie (o nezdaniteľnej časti zakladu-co je teraz 7568Sk na mesiac) -kam sa ma tlačivo poslať, alebo co ine sa ma posielať...

je este nejaky krok na ktory som zabudla?
Dakujem Vam velmi pekne...
1. áno
2.áno, aj zamestnávateľa
3. ostáva v karte zamestnanca
SilviaS
01.06.06,10:47
Katka všetko si napísala to vyhlásenie ostáva vo firme inak si napísala
všetko do SP treba vždy dať prihlášku vopred den kedy nastupuje a do poisťovne traba dať tlačivo Hromadné oznámenie o poistencoch to nové
čo je už na internete.
Pekný den.
Silvia:) :) :)
sgm
01.06.06,10:48
1. áno, len upresním, že je treba prihlásiť zamestnanca aspoň 1 deň vopred
2. najprv zamestnávateľa (ak ešte nie je evidovaný v tej poisťovni) a potom
zamestnanca
Vyhlásenie - tlačivo vyplnené zamestnancom si založ do jeho person. zložky, neposiela sa nikde, len je potrebné ho mať pri kontrole z DÚ.
kikoza
01.06.06,10:50
A ešte si môžeš k tomu všetkému doložiť tlačivko o súhlase zamestnanca,že môžeš používať jeho osobné údaje.