lilmajenka
14.09.15,09:24
Dobrý deň, poraďáci...Mám pozemok mimo zastavaného územia obce, v ochrannom pásme zdroja pitnej vody. Chcem požiadať o vyňatie z pôdneho fondu - je vedený ako orná pôda, donedávna na ňom hospodárilo družstvo, zrušili sme zmluvu. Ďalší fakt - som majiteľom 1/2 pozemku. Kde mám začať? Najprv dať vymerať pozemok pod stavbu (vraj do 500m2 bez poplatku - či?), rozdelenie parcely geodetom a následne na ÚŽP a stavebný úrad? Prosím poraďte...Ďakujem
arizona
14.09.15,07:34
Najskor si zisti u Vodarov a na Stav.urade,ci tam vobec bude mozne stavat.

(3) Ak stavebný pozemok zasahuje do ochranného pásma, musia sa dodržať podmienky a požiadavky ustanovené osobitnými predpismi na príslušné ochranné pásmo.5) Ak stavebný pozemok zasahuje do ochranných pásiem vzájomne sa prekrývajúcich, musí stavba spĺňať podmienky všetkých dotknutých ochranných pásiem.
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/vyhlaska-ktorou-sa-ustanovuju-podrobnosti-o-vseobecnych-technickych-poziadavkach-na-vystavbu-a-o-vseobecnych-technickych-poziadavkach-na-stavby-uzivane-osobami-s-obmedzenou-schopnostou/
lilmajenka
14.09.15,17:33
Ďakujem, kontaktovala som aj ÚŽP, počkám na odpoveď...
Prišla odpoveď: na základe rozhodnutia z roku 2002 je na predmetnom pozemku zakázaná výstavba až dovtedy, dokedy nebude v obci kanalizácia... čo som zisťovala u starostu, potrvá to cca 10 rokov, kým sa to bude u nás realizovať...teraz čo? Čakať? A čo taká ČOV - čistička odpadových vôd - neslúži namiesto kanalizácie? Dá sa to nejako obísť? 10 rokov je dosť dlhá doba...