yvica
14.09.15,09:39
potrebovala by som si vybaviť elektronický podpis ako účtovníčka, ako mám postupovať? vybavím si zep u cert. autority na seba ako fyzickú osobu, zaregistrujem sa na fin. správe tiež ako fyzická osoba a viete poradiť čo ďalej ak ho budem používať pre sro, ktorej budem robiť účto? dík
avalik
14.09.15,07:49
KEJKA
14.09.15,08:07
Choď si vybaviť nový OP - eid kartu - v tom bude aj EP a aj ZEP.
ZEP ti bude platiť aj voči fin.správe.
Každá sro požiada o vytvorenie väzby s Tebou pre účely elektronickej komunikácie.
(aj toto na základe ich splnomocnenia dokážeš vybaviť sama na DU)
yvica
14.09.15,08:22
takže mne stačí vybaviť OP, potom sa zaregistrujem na fin. správe.
A potom tá sro ako požiada o vytvorenie väzby? je na to nejaké tlačivo a ak by som mala splnomocnenie vybavím aj sama na DU? aj keď sro je z iného okresu ako ja? prosím trocha podrobnejšie, nemám s tým skúsenosti? ďakujem
avalik
14.09.15,08:26
citaj link v mojej odpovedi, vsetko tam mas napisane
KEJKA
14.09.15,09:11
presne tak. Napísala som ti prvý krok, ostatné si medzitým naštuduješ.
yvica
21.09.15,10:09
takže už mám vybavený OP s čipom, aktivovaný. teraz som sa zaregistrovala na fin.správe, nainštalovala čo bolo treba a na mail mi prišiel potvrdzujúci mail s fin.správy, že treba kliknúť a dokončiť registráciu tak som klikla a vybrala možnosť dokončiť registráciu so Zepom a nič nemôžem sa dostať ďalej, čo mi tam chýba? dík
Žabinka
21.09.15,10:12
avalik
21.09.15,10:15
urobila si len prvy krok ... citaj dalej v mojom druhom linku, nemas este autorizaciu k danovemu subjektu - ako dalej mas v tom linku podrobne uvedene
yvica
21.09.15,10:32
no už mi ho aj načítalo, podpísala som registráciu zepom a vypísalo mi, že sa nezhodujú údaje? už sedím nad tým 4 hodiny
Žabinka
21.09.15,10:33
yvica
21.09.15,10:37
všetko mám nainštalované, ale keď sa mi nezhodoval zep s mojimi údajmi, čo som uviedla pri registrácii-čo neviem ako je možné-tak asi budem musieť zopakovať registráciu? vypisuje, že zadané údaje nie sú správne alebo účet je neplatný:?:?:?:?:?
Žabinka
21.09.15,10:38
veď si prečítaj, čo sa píše v poslednom mojom linku.. vyzerá to na to isté.. pozri si aj priložené obrázky v otázke.. posledné dva..
avalik
21.09.15,10:40
bola si na DU? mas vybavenu autorizaciu k danovemu subjektu? volala si na call centrum?
Žabinka
21.09.15,10:48
ak nič nepomôže, skús poslať dopyt: www.financnasprava.sk > klikni na FaQ (hore na lište), presmeruje ťa > pod eSlužby napravo klikni na Vytvoriť tiket, otvorí sa ti okno, kde vyplníš čo treba, popíšeš problém, a môžeš aj prilepiť screen obrazovky, kde ti to vypisuje.. mne to vyriešili..;)
yvica
21.09.15,10:51
no registrovala som sa ešte raz, nemôže byť chyba, že som pri registrácii uviedla IČO a nie rodné číslo? zas mi vypísalo, že údaje sa nezhodujú:?
autorizáciu ako som čítala, keď mám ZEP-čiže mám OP so zepom tak je tam v tom linku možnosť registrácia zepom bez nutnosti návštevy DU? dúfam, že som to dobre pochopila?
yvica
21.09.15,11:10
huráá podarilo sa ja som pri registrácii zadávala IČO, teraz som registrovala s rodným číslom a už som v schránke aj podpis mi funguje. Teraz čo ďalej mám vytvoriť autorizáciu na seba ako szčo?
avalik
22.09.15,15:38
seba autorizuj - ku svojmu DIC - budes si moct podavat svoje podania ... a potrebujes aj navazbenie na klienta, na klientove DIC (splnomocnenie) ... naozaj je vsetko v tom linku co som dala, staci len pozorne citat
yvica
23.09.15,06:28
no podala som si žiadosť - autorizácia elektronicky, mám to v schránke, že prijaté? treba tam ísť aj osobne, alebo to tak dlho trvá? a aké splnomocnenie treba k tomu klientovi, stačí zaslať tiež elektronicky, alebo osobne? ďakujem
avalik
23.09.15,06:39
citala si ten link???
yvica
23.09.15,07:06
čítala všetko mám naštudované, aj urobené, ale neviem ďalej pokračovať, ako píšem, po prihlásení a prijatí certifikátu, som si vypísala elektronicky žiadosť o autorizáciu seba ako szčo na DIČ, bolo prijaté do schránky ako fiktívny subjekt a neviem čo ďalej, či to pridelia elektronicky alebo ako. a potom som sa dočítala, že treba vypísať žiadosť na sro, ktorú chcem autorizovať a k tomu priložiť splnomocnenie, je na to splnomocnenie nejaké tlačivo, stačí tiež elektronicky alebo ísť osobne? ďakujem už by som sa rada z toho vysomárila..
avalik
23.09.15,07:17
Co je na tomto nezrozumitelne? " Autorizácia sa realizuje na colnom úrade/daňovom úrade. K autorizácii používateľa je potrebné správcovi dane predložiť nasledujúce doklady: ..."
Kabaka123
23.09.15,07:58
:):):) som sa povavila...:):):) pani číta, ale zjavne nerozumie písanému textu....
yvica
24.09.15,10:31
šak neni mi to zrozumiteľné, čiže zašlem autorizáciu elektronicky a potom idem osobne na DU? čiže pôjdem tam s OP a s vytlačeným mailom, kde mám registračné údaje, ale taký mail mi neprišiel, len som mala potvrdiť cez mail registráciu. a potom mi prišlo, že prihlásenie a registrácia prebehli úspešne.
a ešte prosím Vás ako má vyzerať to splnomocnenie pre sro a tiež treba zaslať autorizáciu elektronicky+splnomocnenie a potom tam ísť osobne?
avalik
24.09.15,10:42
Máš tam, že autorizáciu môžeš vybaviť elektronicky?

Ak by si si, za tých 10 dní odkedy máš k dispozícii moju odpoveď, zavolala na finančnú správu, prípadne tam zaslala email tak už máš vyriešené prečo ti reg. mail nedošiel resp. kde ho máš hľadať.

Namiesto vypisovania na poradu, komunikuj s finančnou správou ... my nevidíme do systému čo si registrovala, kde si urobila prípadné chyby.