zuzana29
01.06.06,13:05
Dobrý deň,
chcela by som sa ešte spýtať či môžem za celý mesiac napísať jeden cestovný príkaz, aj keď som cestovala za klientami autobusom aj vlakom? Alebo musím vypísať cesťák na každú cestu zvlášť?
Ďakujem
Tweety
01.06.06,11:08
Dobrý deň,
chcela by som sa ešte spýtať či môžem za celý mesiac napísať jeden cestovný príkaz, aj keď som cestovala za klientami autobusom aj vlakom? Alebo musím vypísať cesťák na každú cestu zvlášť?
Ďakujem
Môže byť jeden súhrný.
zuzana29
01.06.06,11:09
Ďakujem,
som len začiatočník a nejako sa to na mňa valí
zuzana29
01.06.06,11:17
a ako je to so stravným pri týchto cestovných príkazoch
Tweety
01.06.06,11:20
a ako je to so stravným pri týchto cestovných príkazoch Stravné je určené podľa dlžky SC, riadi sa v konenčnom zákonom o CN, tak ako u zamestnancov.
Pri tuzemských SC je to takto:
5-12 hod. 89.-
12-18 hod. 135,.
nad 18 hod. 208.-
zuzana29
01.06.06,11:22
a ešte sa chcem opýtať je stanovený nejaký limit, do ktorého si môžem dávať do nákladov reprezentačné? (pozvanie klientov na obed)
zuzana29
01.06.06,11:23
a stravné sú vlastne príjmy, ktoré neovplyvňujú základ dane?
Tweety
01.06.06,11:23
a ešte sa chcem opýtať je stanovený nejaký limit, do ktorého si môžem dávať do nákladov reprezentačné? (pozvanie klientov na obed)
Limitom sú tvoje finančné možností. Doplním pre úplnosť, tieto náklady nie sú daňovými nákladmi, sú teda pripočítateľnou položkou k základu dane, u JÚ výdavkom neovplyvňujúcim základ dane.:cool:
zuzana29
01.06.06,11:25
díky moc lebo ma kokega nastrašil že si môžem dávať do nákladov len do určitej výšky
Tweety
01.06.06,11:26
díky moc lebo ma kokega nastrašil že si môžem dávať do nákladov len do určitej výšky
mimotemy Nastraš ho aj Ty niečím.:p
zuzana29
01.06.06,11:28
díky za radu niečo už vymyslím:D
zuzana29
01.06.06,11:29
díky moc niečo už naňho vymyslím :-)
Zita5
01.06.06,11:29
[quote=Tweety]
Citát:
Pôvodca textu príspevku: zuzana29
a ešte sa chcem opýtať je stanovený nejaký limit, do ktorého si môžem dávať do nákladov reprezentačné? (pozvanie klientov na obed)

Limitom sú tvoje finančné možností.
-----------------------------------------------------------------------

Áno , ale nie do daňových nákladov .
zuzana29
01.06.06,11:30
prajem príjemný zvyšok dňa ja mám pre dnes padla ale určite sa vám ešte ozvem lebo mi vždy dobre poradíte papa
Tweety
01.06.06,11:31
Áno , ale nie do nákladov . To je jasné, sú to repre, teda zo svojho.:):mee: Neuznaného nákladu.
Tweety
01.06.06,11:41
a stravné sú vlastne príjmy, ktoré neovplyvňujú základ dane? Výdavok na stravné podľa zákona o DzP § 19 je výdavkom OVZD.
Milan Benka
01.06.06,12:06
a stravné sú vlastne príjmy, ktoré neovplyvňujú základ dane?

Ako to myslíš ?? Ako SZCO máš stravné - výdaj - daňový náklad ( vo výške podľa zákona o cest. náhradach) §19/2 e/ Z DzP
mimotemy a príjem ???
Teoretická úvaha:
To stravné vlastne vyplácaš sama sebe (zamestnávaš v podstate samu seba) , a tento príjem nie je súčasťou základu dane z príjmov - §5 /5a Z DzP
...... ale je to len taký úlet mimotemy
zuzana29
02.06.06,08:01
ahojte poraďáci,
tak už som tu zase. ešte mám jednu otázočku, denník mám už hotový a teraz mám vypísať výkaz o príjmoch a výdavkoch a chcem sa opýtať, za dané obdobie nemám žiadny príjem z podnikania len príjem do pokladnice a na účet vkladom vlastných prostriedkov pri začiatku podnikania, vypisujú sa aj tieto príjmy do výkazu ako ostanéh príjmy alebo čo sa vlastne do tohoto riadku vypisuje.
prosím poraďte
zuzana29
02.06.06,08:05
a kde by som našla poučenia ako vypísať tieto výkazy, teda o príjmoch a výdavkoch?
zuzana29
02.06.06,08:05
a majetku a záväzkoch?
Zita5
02.06.06,08:08
ahojte poraďáci,
tak už som tu zase. ešte mám jednu otázočku, denník mám už hotový a teraz mám vypísať výkaz o príjmoch a výdavkoch a chcem sa opýtať, za dané obdobie nemám žiadny príjem z podnikania len príjem do pokladnice a na účet vkladom vlastných prostriedkov pri začiatku podnikania, vypisujú sa aj tieto príjmy do výkazu ako ostanéh príjmy alebo čo sa vlastne do tohoto riadku vypisuje.
prosím poraďte


Výkaz o príjme a výdavkoch vypisuješ . V časti príjem nebudeš písať nič , pokiaľ si nemala príjmy z podnikania .A keby náhodou si nemala ani výdavky , tak výkaz odovzdáš nulový .

Vo výkaze majetku postupuješ vo vypisovaní tiež podľa predtlačených koloniek .
ayya
02.06.06,16:27
a majetku a záväzkoch?
a smiem sa spytat: musis to teraz robit? ... obycajne sa to vypisuje az k danovemu priznaniu podla mojich vedomosti...
ak nemas specialny dovod, tak to teraz nemusis robit imho - ale davno som nerobila JU takze mozno mam "medzery" ...:o