monika 11
15.09.15,08:06
Dobrý den,potrebovala by som poradit,ohladom prenajmu ornej pody.Jedná sa o ornú podu v Stúrove.Chela by som vediet aké su približne ceny prenajmu na m2.,v tejto lokalite.dalej by som chcela vediet ,na akú najkratšiu dobu možem prenajímat..Spoločnost,ktorá teraz obrába moje pozemky ju prenajíma nelegalne a chcela by som vediet,či možem pýtat za ušlý najom ,aj ked som pozemky zdedila pred rokom
abraxas
20.09.15,08:04
Úradná cena ornej pôdy pre Štúrovo pre rok 2015 je 0,8849 € za meter štvorcový. Z tejto sumy za prenájom musí nájomca prenajímateľovi zaplatiť min. 1%. U nás platia 3%, keďže bolo viacero záujemcov - pravdepodobne to tak bude aj u vás - ľahko to zistíš, stačí sa spýtať iného prenajímateľa. Pokiaľ chceš uzatvoriť nájomnú zmluvu - najlepšie na dobu neurčitú, ale s ročnou výpovednou lehotou. Aj keď ťa budú presviedčať povedzme na 10 rokov - potom by si ju musela dodržať. Odpoveď na poslednú otázku - musíš navštíviť vedenie spoločnosti, nahlásiť sa ako nový majiteľ ak si to neurobila (mala si tak urobiť do 30 dní po zápise do katastra na Tvoje meno) a veci dať do poriadku. Pravdepodobne pôjde iba o administratívne nedostatky možno aj z Tvojej strany