Petula1412
15.09.15,11:08
Dobry den, chcela by som poradit v tom, ze sme sa rozhodli prikupit pozemok ktory je vedla nasho je to male ma to sirku 3m len hacik je v tom ze to ma 13majitelov... chcem sa opytat da sa to odkupit bez pomoci notara? Zatial co sme par ludi obehali nemaju problem predat to... Len vobec neviem ako zacat viete mi poradit?Dakujem....
bodliak
15.09.15,09:28
No začni odkupovať jednotlivé podiely, teda koho zastihneš a kto bude súhlasiť. Stačí Ti prvý podiel, a môžeš sa po pozemku pohybovať.
buchač
15.09.15,09:41
chcem sa opytat da sa to odkupit bez pomoci notara? Zatial co sme par ludi obehali nemaju problem predat to... Len vobec neviem ako zacat viete mi poradit?
Od konca :

1. Začať treba normálne.
Pobehali ste "pár" ľudí-majiteľov predpokladám...;) Ale čo je to pár ? To predsa môže znamenať od 2 a vyššie...
Takže pokračujte až do toho nepáru, čiže do 13. Ide o to, že asi by ste nechceli mať pozemok, kde by bol čo i len jeden spoluvlastník...teda aspoň ja by som nechcel, ono to niekedy nezvykne robiť dobrotu.

2. Keď nemajú, nebudú mať problém všetci, tak pristúpite k písaniu kúpno-predajných zmlúv a následne dáte vklad do katastra.

3. Notár je potrebný-nutný len v jednom prípade a to je overenie podpisov...ale to zvládne aj matrika a táto je aj lacnejšia v tých poplatkoch.
Notár je ale potrebný, ak nezvládnete-netrúfate si na spísanie tých zmlúv...ale počítajte aj s tým honorárom za vypracovanie. Na druhej strane je ale v tomto prípade notár zodpovedný (dokonca aj právne postihnuteľný) za tie prípadné chyby.
Petula1412
15.09.15,10:22
Ked niekde som citala ohladne predkupneho prava nemusim sa toho drzat? A ked budem od kazdeho odkupovat po jednom nebudem musiet platit za kazdy navrh na vklad 66 eur?
Petula1412
15.09.15,10:31
Dakujem za radu :D Dost mi pomohla... A viete mi este povedat ze ked urobim kazdemu kupnu zmluvu samostane, vtedy platim za kazdeho tych 66 eur? A moze sa to aj tak ze urobim zmluvu vezmem majitela na matriku a pri podpise a overeni mu vyplatim tu cast na ktorej sa dohodneme?Ci aj v tedy moze nastat este nejaka situacia ze si to rozmysli?
buchač
15.09.15,10:38
1. Zmluva musí byť pre každého zvlášť.

2. Vklad môže byť urobený so všetkými zmluvami...ale to je časovo nereálne.

3. Peniaze by som vyplatil až po vklade...aby si to dotyčný nerozmyslel...;)

4. Peniaze dať na účet a začať s nimi manipulovať až vtedy, ak celý proces na katastrofálnom úrade prebehne a zúčastnené strany dostanú oznámenie a listy vlastníctva.
Petula1412
15.09.15,10:43
hehe ten katastrofalny urad ma trefny nazov :) No to by bolo veru fajn keby som ten vklad urobila aj na 3x to by uz nebolo tak financne narocne len som bola zlaknuta ze by som musela 13x platit 66 eur :) A mozu si to rozmysliet aj ked mam overeny podpis a zmluvy budem mat ja?
buchač
15.09.15,11:03
Nebuď paranoidná...na to máme iných.

Rozmyslieť sa dá...aj odskočiť od zmluvy.
Lenže potom by snáď nasledovali aj iné kroky ...či ?
Lebo ja by som dal následne žalobu na súd a domáhal sa svojich práv.
Petula1412
15.09.15,11:55
No to je tiez pravda :) dakujem veeeelmi pekne dost mi to pomohlo ...
branislavp
16.09.15,20:36
Áno, dá sa to aj bez notára odkúpiť, ale musíš vedieť vypracovať zmluvu a návrh na vklad.. Vopred je potrebné dohodnúť sa so spoluvlastníkmi tak, že bude spísaná jedna zmluva, kúpno-predajná zmluva, kde na jednej strane bude 13 predávajúcich, na strane druhej tej zmluvy bude kupujúci - "PETULA". Ku zmluve musí byť podľa zmluvy vypracovaný návrh na vklad. Návrh na vklad sa píse a odovzdáva na kataster dvojmo. Zmluva musí byť vyhotovená v takom počte, aby každý predávajúci a kupujúci mal po jednom exemplári+ 2x zmluva na kataster.
branislavp
16.09.15,20:40
Ideálne by bolo, keby všetci spoluvlastníci súhlasili s odpredajom a bola by spísaná jedna zmluva. Ušetrila by si euráče. Za každú ďalšiu zmluvu vznikajú náklady x 66 eur.
Petula1412
17.09.15,12:55
Ďakujem velmi pekne :D Je to dost zlozite len precitat a nie aj urobit :D Tak to zrejme budem musiet nechat na toho notara...Este raz velmi pekne dakujem :D
branislavp
17.09.15,20:37
Ešte Ti poradím vygoogli si na internete kúpnopredajnú zmluvu na predaj pozemku a návrh na vklad, možno Ti to pomôže, ale ak nie, tak určite si daj vypracovať zmluvu a návrh na vklad notárovi. Lenže to u notára nie je zadarmo, preto si prever tie poplatky, aby Tvoj kúsok pozemku, ktorý hodláš kúpiť potom nebol príliš drahý. A môžem sa opýtať, aká to má byť výmera, ktorú chceš odkúpi5?