peter278
16.09.15,09:07
pred cca tromi rokmi som potreboval z dovodu nizsieho prijmu aspon docasne znizit, alebo pozastavit splacanie uveru v jednej nemenovanej banke. na moje nemile prekvapenie si banka za to pytala poplatok 200€ v hotovosti. prislo mi to uplne absurdne, takze som to nezaplatil a nezaplatil som ani 3 splatky uveru. na to banka posunula moj uver spolocnosti na vymahanie dlhov, kde som si v pohode nizsie splatky a splatkovy kalendat dohodol. avsak nastal problem, dostal som sa koli tomuto do uveroveho registra. teraz potrebujem uver, ktoreho castou by som tento stary prefinancoval a druhu cast potrebujem pouzit do zdravia, kedze ukon ktory potrebujem, zdravotna poistovna v plnej vyske nepreplaca.
mam trvaly prijem, ziadne ine dlhy ako debet ci kreditka, proste nic, ani jednu omeskanu splatku vo vyssie spominanej spolocnosti za tie skoro tri roky, vsetko viem zdokladovat. napriek tomu mi ziadna banka nechce ten uver poskytnut. nechcem to riesit ani cestou, ze by som bral uver napr. na rodineho prislusnika. skusal som to riesit aj cez dvoch financnych poradcov, bohuzial nepochodili ani oni. co robit, alebo ako postupovat v komunikacii s bankou aby som nejako ten uver vybavil?
KEJKA
16.09.15,07:27
Jedine dosiahnuť výmaz z toho registra. Teda komunikácia s bankou a dokladovanie splácania.
peter278
16.09.15,09:02
dokladovat splacanie by som nemusel, platim to stale na rovnaky ucet a oni si to vedia pozriet. vymaz z registra je ale mozny len po zaplateni celeho uveru, alebo aj pocas splacania?
kopretinka
16.09.15,10:01
misoft
16.09.15,10:10
No poopravím ťa.... platíš síce na rovnaký účet, ale dlh už neeviduje banka (akože splácaš), ale spoločnosť, ktorej to banka presunula. A od tej spoločnosti musíš banke dokladovať, že splácaš. Lebo to vymáhanie/platenie je už mimo banku - oni to vedú ako dlh voči nim do tej doby, než spoločnosť im nedá oznam o splatení pohľadávky.