Johanka
01.06.06,13:46
Musím sa podeliť o čerstvý zážitok. Dnes začali chodiť (doporučene ) listy zo Všeobecnej ZP s predtlačeným tlačivom typ B na ročné zúčtovanie. Kamarátka mi volala so zdesením, pretože tam v riadku 26 ( úhrn zaplatených preddavkov) mala čudné číslo, ktoré nezodpovedalo pravde. Po telefonáte na expozitúru vyšlo najavo, že je to údaj iba za pol roka, lebo majú chybu v programe. Tlačivo vraj nemá brať do úvahy, môže ho zahodiť a vypísať si druhé , so správnymi údajmi .
Tak nám teda pomohli .....:mee:
Zaujímalo by ma, koľko stojí táto " pomoc ".
Tweety
01.06.06,11:50
Musím sa podeliť o čerstvý zážitok. Dnes začali chodiť (doporučene ) listy zo Všeobecnej ZP s predtlačeným tlačivom typ B na ročné zúčtovanie. Kamarátka mi volala so zdesením, pretože tam v riadku 26 ( úhrn zaplatených preddavkov) mala čudné číslo, ktoré nezodpovedalo pravde. Po telefonáte na expozitúru vyšlo najavo, že je to údaj iba za pol roka, lebo majú chybu v programe. Tlačivo vraj nemá brať do úvahy, môže ho zahodiť a vypísať si druhé , so správnymi údajmi .
Tak nám teda pomohli .....:mee:
Zaujímalo by ma, koľko stojí táto " pomoc ". To je fakt super!!! Nepotrebuje komentár.:mee::rolleyes: Aspoň tie peniažky teraz pri ročnom zúčtovaní získajú späť. Aspoň na niečo je im to ročné zúčtovanie dobré, bohužiaľ v mnohých prípadoch je v neprospech poistencov.:mee:
Braňo
01.06.06,11:51
24 SKK doporučený list+10 SKK papier+obálka+20 minút práce pani z VšZP.:p Takže okolo 90 SKK. V prípade 300.000 slovenských živnostníkov pekné číslo.
Lubica3
01.06.06,11:54
Dnes som mala v rukách tri takéto predlačené zúčtovania, ani jedno nebolo dobré! Načo to vôbec robili? Správne boli len rodné čísla a nacionále!
Johanka
01.06.06,12:26
Aby minuli tlačivá. Ktovie ktorej spriaznenej tlačiarenskej famílii dali zarobiť? Napriek všetkému - nech si korunky v zdraví užijú :D . Aj SK pošta si príde na svoje,zacvakáme za internet, trocha sa porozčuľujeme, zabijeme kopu času ..... a doba prinesie nejaké nové tlačivá ..... a tak stále dokolečka ...... a žili šťastne, kým nepomreli :D .

mimotemy V BB už účtovníčky strieľajú, takže opatrne !
IVEB
01.06.06,16:04
Som rada , že ste reagovali aj na tentú kúsok VŠZP. Ja som tiež dnes obdržala pomôcku poisťovne a tiež v riadku 26 som mala uvedenú sumu , ktorú neviem ako dostali . Podľa nich je 910x12= 10 910 a nie 10 920 Sk.
Takže som sa s touto pomôckou vybrala do VŠZP v Košiciach , kde mi trvalo hodnú chvíľu kým som ináč veľmi milej pracovníčke vysvetlila o čo mi vlastne ide. Ak sa jej to nakoniec podarilo pochopiť , tak len reagovala , čo tí v Bratislave nevedia počítať? A nehovorím o tom , keď som jej predložila vyplnené tlačivo z internetu , tak sa opýtala kolegyni , či také tlačivá vôbec môže prevziať? Tak ja už vlastne vôbec nechápem , načo mi vlastne platíme štátnych úradníkov, ktorí Vám nie že nepomôžu , ale vo väčšine prípadov Vás ešte viacej popletú a vlastne Vy ste tí , ktorí dávajú rady im a nie naopak. Nebyť PORADY a vôbec všetkých super príkladov a návodov a usmernení na tejto stránke neviem , neviem . Vďaka všetkým za rady ako aj sa usmernenia nielen v tento oblasti ,ale vo všetkých iných témach , ktoré mne osobne veľmi pomohli.
Aj napriek tomu všetkému si myslím , že aj tie pracovníčky v štátnej správe by si mali uvedomiť , že nie všetko im nadriadení musia predostrieť a mám pocit / možno je to len môj pocit , ale je to tak/ , že trošku samostatnosti a samovzdelávania by im neuškodilo. Toľko z mojej strany.
Marianna01
01.06.06,16:09
mimotemy Ja budem trošku mimotemy
Dnes manžel doniesol doklad o výške príjmu, podotýkam, že robí v štátnej správe. Firma, ktorá zamestnáva niekoľko stoviek zamestnancov.
Už 3 roky sme presťahovaní - na výplatných páskach sme, v doklade o príjme nie. Nové DIČ zrejme úradníčka nezaregistrovala a doklad vystavila so starým DIČom. A zrejme jej údaj - číslo platiteľa poistného veľa nehovoril, lebo na ten sa rovno vykašľala... :eek::eek::eek:

A práve čítam údaj - úhrn preddavkov na postné : XXXX,70 :rolleyes:
katkaj
01.06.06,17:07
mimotemy Ja budem trošku mimotemy
Dnes manžel doniesol doklad o výške príjmu, podotýkam, že robí v štátnej správe. Firma, ktorá zamestnáva niekoľko stoviek zamestnancov.
Už 3 roky sme presťahovaní - na výplatných páskach sme, v doklade o príjme nie. Nové DIČ zrejme úradníčka nezaregistrovala a doklad vystavila so starým DIČom. A zrejme jej údaj - číslo platiteľa poistného veľa nehovoril, lebo na ten sa rovno vykašľala... :eek::eek::eek:

A práve čítam údaj - úhrn preddavkov na postné : XXXX,70 :rolleyes:

To sa asi už ani nedá komentovať:eek: :eek: :eek: Alebo žeby si niekto 1.jún deň detí pomýlil s 1.aprílom?:rolleyes: :p
ZuzanaP
02.06.06,04:13
Ja som na tie tlačivá ani nečakala, vyplnila som ich s pomocou programu od somi. Vždy mám z každého tlačiva kópiu pre seba. Takže som si spravila aj kópie RZ s papierom, na ktorom nám majú potvrdiť prevzatie.

Pracovníčka VŠZP na ne pozerala ako "teliatko na nové vrátka" a stále som jej musela hovoriť, toto je moje, toto je vaše. Ako keby ich videla prvý raz.
Asi toho majú fakt veľa.
Peterka
02.06.06,04:57
K problematike RZP môžem už len uviesť:

"ĎAKUJEME MU"