GABAZ
16.09.15,10:38
Potrebovala by som poradiť, nakoľko nemám skúsenosti s exekúciami.

Zamestnanec mal jednu neprednostnú exekúciu , ktorú mu zrážam od 5/2015 - pôvodná suma je 2500 Eur. V 9/2015 som dostala prednostnú exekúciu na výživné nasledovne :
- bežné výživné 100 eur,
- dlžné výživné 600 eur + trovy 1116 eur
Exekútorka, ktorá vymáha výživné mi dala informáciu, že neprednostnú pohľadávku musím pozastaviť u exekútora a zrážať prednostne výživné. Keď som si overovala v Olympe, ako si to nastaviť v softwari, tak mi odporučili nastaviť si výživné, ktoré je prednostná pohľadávka a ponechať aj predchádzajúcu exekúciu, že to bude robiť správne. Našla som na nete postupy k exekúciám - nikde som sa nestretla s pozastavením exekúcie - zrážali sa aj prednostné aj neprednostné exekúcie.
Olymp mi vypočítal zrážky nasledovne :
- zrážka nariadená súdom............149,71
- bežné výživné............................100,--
- dlžné výživné+trovy...................84,22
Je to správne tak, alebo musím naozaj exekúciu pozastaviť. Zamestnanec mal čistú mzdu pred odpočtom zrážok 516,27 Eur - okrem dieťaťa, na ktoré platí výživné nemá žiadnu vyživovanú osobu.
Pokiaľ by mi niekto vedel poradiť - bola by som veľmi vďačná.
JML79
25.09.15,19:43
Bezne vyzivne sa zraza prednostne pred akymikolvek pohladavkami. Kedze dlzne vyzivne bolo dorucene az po doruceni neprednostnej pohladavky, zraza sa len z 2. tretiny. Z 1. tretina sa zrazaju pohladavky podla datumu dorucenia a taktiez na prvu dorucenu pohladavku pojde rozdiel zvysku nepostihnutelnych sum a 150% zivotneho minima, pripadne aj cela suma ktora presahuje 150% zivotneho minima