Filipito23
16.09.15,11:32
Ahojte. Zhrniem to v skratke.
Začiatkom roka som bol obvinený z drogovo trestnej činnosti (malé množstvo marihuany) ku všetkému som sa priznal, aj k tomu, že som ju sem tam predával.
Bol som vzatý do väzby. Vo väzbe som strávil 5 mesiacov. Potom prišiel okresný súd, kde som bol senátom odsudený na 3 roky ale PODMIENEČNE. No prokurátor sa odvolal. Na tomto pojednávaní som rovno požiadal aj o prepustenie z väzby. Bol som takisto prepustený ale prokurátor sa taktiež odvolal.
Tak som naspäť išiel zo súdu do väzby... Tam som bol asi 2 týždne keď tu ma zrazu prepustili na slobodu. Myslel som že všetko je ukončené, tak som nato ani nemyslel. No dnes mi prišlo predvolanie na súd z krajského súdu. Ihneď som kontaktoval moju právničku. Tá mi povedala, že vec sa už len ukončí, že všetko by sa malo skončiť tak ako na okrese, tj. že dostanem podmienku. Hovorila mi, že mám ísť normálne do práce, že nemusím ísť ani na súd. No chcel by som spýtať na radu od ľudí ktorí do toho vidia, aká je šanca, že by mi ešte mohli dať nepodmienečný trest. Alebo to podľa vás bude tak ako mi vravela moja právnička tj, že krajský súd sa zhodne z výrokom okresného súdu. Aj mne to tak príde, pretože si neviem vysvetliť prečo by ma perpúšťali na slobodu a teraz by ma opäť chceli zatvoriť...
Ďakujem za každú odpoveď.
Chobot
16.09.15,09:53
Obávam sa, že odpoveď na túto otázku ti na porade nedá nikto. Je len na sudcovi, ako rozhodne v tvojom prípade. Neviem odkiaľ má tvoja advokátka informáciu o tom, ako rozhodne odvolací súd. Buď má krištáľovú guľu, alebo sa dohodli s prokuratúrou.

Keby sa o mne rozhodovalo, tak ja by som na ten súd išiel.
buchač
16.09.15,10:02
Toto si preštuduj
http://www.infodrogy.sk/index.cfm?module=ActiveWeb&page=WebPage&s=zakon_c._300/2005

Následne posúď sám, že čo a ako.
draik
16.09.15,20:26
Väzba a prípadný nepodmienečný trest (=väzenie) sú absolútne rozdielne záležitosti, ktoré nemajú vzájomne nič spoločné.
Čo sa týka odvolacieho súdu, nepoznáme podrobnosti a Vašu "históriu". Tri roky sú však na spodnej hranici (aj tá bola donedávna štyri roky).
Filipito23
16.09.15,21:02
Zdravím. Nikdy som nebol trestaný, čistý trestný register. Vediem riadne usporiadaný život, pracujem. Mám 21 rokov, naozaj sa snažím ako sa len dá. Zaplietol som sa s trávou. Právnička mi povedala, že väčšinou kraj potvrdzuje výrok okresného súdu. Ja len riešim otázku, prečo ma krajský súd prepustil z väzby ak by mi chcel udeliť nepodmienečný trest. Myslíte, že trest je reálny, viem že spodná hranica je 3 roky, aj prokurátor žiadal 3 roky nepodmienečne... No sudca s tým nesúhlasil, nakoľko som nebol trestaný a chcel mi dať druhú šancu zaradiť sa do spoločnosti.
buchač
17.09.15,05:42
Mierne nechápem, čo vlastne riešiš.
Teba trápi, že si bol vo vyšetrovačke, že Ti súd ale dal podmienku ?
Toto teraz ale nerieš. Väzba má predsa svoj účel.

Pri prečítaní príslušných §§§ musí byť jasné, že si mohol (môžeš) ísť na tvrdo do basy.

Nerieš na nete reálnosť a či nereálnosť trestu, to sa dozvieš až na súde...tu Ti budeme každý písať len svoje domnienky...

Ako už bolo spomenuté Chobotom, tak na ten súd by si mal ísť...a pekne so sklonenou hlavou.
Lebo súd (sudca) môže kľudne prihliadnuť aj na záujem odsúdeného ...
draik
17.09.15,06:06
Dovolím si zopakovať, že väzba nemá nič spoločné s výškou trestu. To Vám mohla Vaša právnička objasniť. Väzba je do rozhodnutia súdu v merite veci prípustná o.i. len vtedy, ak existuje dôvodná obava, že by sa obvinený vyhýbal trestnému stíhaniu, ovplyvňoval svedkov resp. pokračoval v trestnej činnosti. Akonáhle dôvody väzby pominú, musí byť z nej osoba prepustená, a to bez ohľadu na to, či súd v merite veci rozhodol alebo nie.
Čo sa týka výšky trestu, závisí aj od množstva drogy a iných okolností. Predpokladám, že dôkazy boli jasné, keď ste sa priznali k obchodovaniu a nehrali to na vlastnú spotrebu.