liviaitalia
16.09.15,19:07
Prenajala som nebytovy priestor, najomca neplati najom . Vypovedna lehota 3 mesiace, pri nedodrzani zmluvnych podmienok okamzita vypoved. Mozem ich - najomcov vyhodit okamzite pokial nezaplatili?
Mária27
16.09.15,17:24
Ak ste si to písomne dohodli, môžeš.
Platí zákon 116/1990 Zb. o nájme a podnájme nebytových priestorov

§ 12
Výpovedná lehota je tri mesiace, ak nebolo dohodnuté inak; počíta sa od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede.
liviaitalia
16.09.15,17:48
v clanku skoncenie najmu mam: v pripade porusenia akejkolvek povinnosti stanovenej touto zmluvou zo strany najomcu je prenajimatel opravneny od tejto zmluvy okamžite odstupit s ucinkami jeho dorucenia, resp. oznamenia najomcovi.

Ine nic.. Takisto ta pani najomnicka, nenahlasila prevadzku na hygiene a podnika doslova na cierno.
liviaitalia
16.09.15,18:23
viete mi niekto poradit aj k tomu co som sa docitala?

Pokiaľ zmluva o nájme nebytových priestorov neobsahuje rozlíšenie nájomného a platieb za služby spojené s užívaním nebytového priestoru, je zo zákona postihnutá absolútnou neplatnosťou.

je to tu: http://www.trh.sk/clanky/pravna-poradna/najom-a-podnajom-nebytovych-priestorov-ako-odplatny-vztah-a-vypoved-z-najmu-273.html

moji najomnici maju v zmluve: Vyska najomneho je 300 €. V cene za najom je zahrnuty odber elektrickej energie. (nevycislene).

Znamena ze nasa zmluva je neplatna?