anni
01.06.06,15:39
Chcem začať podnikať ako SZČO, momentálne som nezamestnaná. V rámci prípravy na podnikanie si chcem dať urobiť nejaké návrhy na základe "Dohody o vykonaní práce", aby som to mohla dať do zriaďovacích nákladov. Môžem to urobiť? V "dohode" môžem figurovať ako zamestnávateľ, keď som nezamestnaná?
Ďakujem.
Tweety
01.06.06,13:41
Chcem začať podnikať ako SZČO, momentálne som nezamestnaná. V rámci prípravy na podnikanie si chcem dať urobiť nejaké návrhy na základe "Dohody o vykonaní práce", aby som to mohla dať do zriaďovacích nákladov. Môžem to urobiť? V "dohode" môžem figurovať ako zamestnávateľ, keď som nezamestnaná?
Ďakujem.
Ak nie si ešte SZČO, tak nemôžeš nikoho zamestnávať na dohodu, ani na PZ.
azuz
02.06.06,05:04
Podľa ZP môže byť zamestnávateľom osoba od narodenia (§8 ods.1), teda aj ked nie je SZČO. Z toho vyplýva , že môžeš ako "zamestnávateľ" uzavrieť dohodu o vykonaní práce príp. pracovnú zmluvu aj keď nie si SZČO. Napr. na dohodu si dám umyť okná alebo urobiť návrh zariadenia bytu.
Otázka je, či výdavok na túto dohodu potom môžeš dať do zriaďovacích nákladov. Na to by Ti ale najlepšie odpovedal účtovník, čo ja nie som.
h.barankova
06.06.06,07:41
Najnovšie tlačivo: Dohoda o vykonaní práce