Bema1
17.09.15,13:20
zamestnavatel požaduje absenciu.
nezaujíma ma či to je/nie je zbytočné, ak má +hod.
otázka je či je to v súlade s právnými predpismi, ZP.

Ďakujem
Gabi03
17.09.15,11:33
no absencia je, keď nepríde do práce a neudá dôvod. Ak sa dopredu s nadriadeným dohodli, že si bude čerpať NV, tak by som absenciu nedala. Ak sa nedohodli, tak dala a nadčas preplatila.
ivka70
17.09.15,11:53
Nie je to v rozpore so ZP, ak neospravedlnene neprisiel do prace, ma absenciu, aj ked v tom istom mesiaci uz urobil x hodin nadcasov.
veronikasad
17.09.15,13:30
absencia bola udelená za riadnu pracovnú smenu, alebo za smenu, keď mal nariadenú prácu nadčas ?
Bema1
17.09.15,20:31
zbytočná odpoveď! a už vobec nie adekvátna k položenej otázke.
veronikasad
17.09.15,20:47
Je to v súlade so ZP, ak si sa na čerpaní náhradného volna so zamestnávatelom vopred nedohodol


§ 121
Mzda za prácu nadčas
...
(3) Zamestnávateľ môže so zamestnancom dohodnúť čerpanie náhradného voľna za prácu nadčas. Zamestnancovi patrí náhradné voľno v rozsahu, v ktorom práca nadčas trvala; v tom prípade zamestnancovi mzdové zvýhodnenie podľa odseku 1 nepatrí.

(4) Náhradné voľno zamestnávateľ poskytuje zamestnancovi v dohodnutom termíne. Ak sa zamestnávateľ so zamestnancom nedohodnú na termíne čerpania náhradného voľna za prácu nadčas, zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi náhradné voľno najneskôr do uplynutia štyroch kalendárnych mesiacov nasledujúcich po mesiaci, v ktorom bola práca nadčas vykonaná.

(5) Ak zamestnávateľ neposkytne zamestnancovi náhradné voľno podľa odseku 4, zamestnancovi patrí mzdové zvýhodnenie podľa odseku 1.
ivka70
18.09.15,05:45
preco by to mala byt zbytocna odpoved? ak ti nic nedala, nevsimaj si ju, ale nekomentuj, ze sa ti odpoved nepaci. lebo tato je k veci