Viťka
17.09.15,21:35
Dobrý deň prajem, prosím vás potrebovala by som pomoc pri refakturácii.
Firma A prenajíma kamióny firme B. V nájomnej zmluve sa dohodli, že firma B znáša všetky náklady na prevádzku sama. Firma B si hradí zo svojho účtu platby kartami za mýta v zahraničí (HU, SE, PL, CZ, AT). PHM a mýto SK jej firma A refakturuje, nakoľko faktúra chodí na firmu A. Chcem sa opýtať, či je nutné aj ostatné mýta refakturovať, ak na pokladničných dokladoch nikde nie je meno a údaje firmy A , je tam uvedené len ŠPZ automobilu , prípadne reg. číslo firmy A, ktorá je uvedená v TP vozidla.
Dúfam, že som to napísala aspoň trošku zrozumiteľne, ak nie, upresním.
Ďakujem vopred za odpovede.
Consultix
06.10.15,07:03
Kto platil za nakup tymi pokladnicnymi dokladmi? Ak tie nakupy realizovala firma B, tak ich ma samozrejme pravo zauctovat. Ak to nakupovala firma A, tak by si to mala zauctovat a vyuctovat firem B.
Predpokladam ale, ze firmy A a B su prepojene, a hladas sposob, ako si to zjednodusit a nakupy firmy A dat do uctovnictva firmy B priamo, ako keby tie nakupy realizovala firma B... ECV vozidiel moze byt aj na dokladoch firmy B, kedze kamiony maju v najme a mozu si tym padom uplatnovat suvisiace naklady. Ohladom registracneho cisla sa neviem vyjadrit, neviem ake reistracne cislo z TP Mas na mysli.
KEJKA
06.10.15,09:15
Každá firma fakturuje to, čo si nárokuje na úhradu. Trochu zmätočne zadaná otázka, ale v princípe som odpovedala. Ak firma nepožaduje za mýto úhradu od druhej spoločnosti, tak nefakturuje, Samozrejme, ak si vie príslušné náklady obhájiť z hľadiska dane z príjmu, tak problém nie je.
Viťka
06.10.15,21:06
Ďakujem za odpoveď. Áno firmy sú prepojené a chcem si prácu zjednodušiť. Pokladničné doklady si hradí firma B, ktorá má kamióny v prenájme. A čo sa týka reg. čísla, tak to nie z TP, ale číslo pod ktorým majú zaregistrovanú firmu A na Viatolle.
Viťka
06.10.15,21:08
Ďakujem pekne za odpoveď, mýto je uhradené firmou B, takže firma A si úhradu nenárokuje, len som to zatiaľ refakturovala a úhrady účtovala cez ID. Ale je to dosť zdĺhavé, tak preto zisťujem, či je vôbec refakturácia v tomto prípade potrebná.
Consultix
07.10.15,11:37
Ak je tam uvedena registracia spolocnosti A, tak by som o tych nakladoch urcite neuctoval priamo v spolocnosti B.
Viťka
07.10.15,11:54
Presne to som si myslím aj ja, preto som to doteraz refakturovala.