Petkoo41
18.09.15,17:27
Dobrý deň,
predal som auto ktoré má 15 rokov.
Po siedmych dňoch od predaja mi zavolal kupujúci že on chce vrátiť auto a aby som mu vrátil peniaze.
Ako dôvod uviedol že auto má značnú koróziu a že má presknutú pružinu okolo tlmiča.
Kupoval to chlapec ktorý v aute ani nesedel, prišiel s kamarátom a ten všetko obhliadol a auto vyskúšal. Na nič sa nepýtali, auto si pozrel a vyskúšal (teda ten jeho kamarát), spísali sme zmluvu, zaplatil a odišli.
Neviem čo mám robiť....auto má 15 rokov takže korózia je normálna vec pri autách v takom veku. A tá pružina pri predaji prasknutá určite nebola, to by bolo vidno na prvý pohľad že auto je na krivo. Nie je problém mu poslať pár eur na tú pružinu, ale kde mám záruku že odo mňa nebude pýtať peniaze na každú opravu?
Ťažko povedať ako tá pružina praskla, väčšinou bežným opotrebením ale to sa pri predaji nedá zistiť že koľko tá pružina vydrží.
Neviem čo mám robiť. Vravel som mu že stav vozidla zodpovedá veku, nie je to nové auto. Žiadne vady som mu nezamlčal, chcel som auto normálne predať lebo je to troj-dverák a pre rodinu už je malé.
Poradťe mi prosím.....
Ďakujem
Mária27
18.09.15,16:28
Dobre si to zdôvodnil, nemusíš mu ustúpiť.
dmc
18.09.15,16:34
Posli ich.....vozit sa
arizona
18.09.15,18:07
A co cakal kupujuci od 15. rocneho auta? Korozia je viditelna aj volnym okom,pri obhliadke mohol vidiet.

Mladi sa povozili a teraz spekuluju. Kororzia u 15r auta nie je ziadna skryta vada,ci nieco,co si "akoze"utajil pri predaji. Takze by som im to vysvetlila a poslala ich kade lahsie
mirma
19.09.15,18:54
No presne pre toto existuju bazare, ze tam iba posunies auto a mas pokoj, vsetko vybavia za teba a nemusis mat dotahovacky s kupujucim. Skus napr. AAA auto nabuduce.
lukino_B
19.09.15,19:05
Normalne mu povedz ze nic nebude. Mlady aj tak nebude riesit pravnikov atd, len skusa aky si makky. Neustupil by som. A ako pise mirma, nabuduce bazar ;)
arizona
19.09.15,19:07
srandujes??? Daj si AAA auto do poradackeho,alebo google vyhladavaca a citaj tisicky zlych skusenosti ludi s tou firmou
jelalim
20.09.15,05:35
neustupil by som a v ziadnom pripade ani neposielal par eur na pruzinu. Je to 15 rocne auto v stave 15 rocneho auta. Koroziu mal vidiet pri obhliadke, a kto vie co za tych 7 dni s tym autom robil - mohol ho dobre znicit a mal by si znicene auto.
lukino_B
10.10.15,09:31
to je prehnané podla mna, ludia z mojho okolia co tam kupovali na internet ani nepachnu, a osobna skusenost co mi vraveli bola fajn...