aladin
28.10.04,06:02
Mam problem s ktorým si neviem poradiť (keby len jeden ), Snáď niekto mal podobný prípad. Podnikateľ živnostník (čka) pobera vdovský dôchodok od 5. mesiaca roku 2003. Može si uplatniť nezdanitelnu položku na daňovníka cca 80.000 Sk v roku 2004 ? Uvedený typ "vdovský dôchodok " nie je v zakone o daniach z príjmov je tam starobný.... a iné. Informoval som sa aj na daňovom úrade ale nepresvedčili ma.
Nike
28.10.04,06:16
Áno, možeš uplatniť odpočítateľnú položku na poberateľku len vdovského dôchodku. Presne tak to je. ZDP obmedzuje len tie dôchodky, ktoré sú tam menované - starobný......, Čo ti na DU povedali, že ťa nepresvedčili?
Pekný deň.
Jozef Mihál
28.10.04,06:20
Samozrejme, že si môže uplatniť nárok na nezdaniteľnú časť a nielenže uplatniť, ale ten nárok aj skutočne má.

Predstavte si, žeby to tak nebolo. Chudák mladé vdovy, nielen že by prišli o manžela ale i o nezdaniteľnú čiastku...(humor vhodný akurát na Dušičky).
aladin
28.10.04,12:53
že to spada pod pojem ...ako to len pisu v zakone...obdobne pravidelne opakujuce sa platby "dochodky" , takže nie je potom možne si uplatnit odpocitatelnu položku na danovnika.. ale najprv len z fleku odpovedala že poberatelia dochodkov nameju narok... až po chvili ked som vlastne vysvetlil o co mi ide mi opatovne zopakovala to čo aj na 1.x
aladin
28.10.04,12:58
Naoyaj dakujem za odpoved