rrrado
19.09.15,06:57
Je možné nejako omietnuť zvnútra nezateplený záhradný domček, kde 2 steny tvorí múr z debniacich tvárnic? Problém je, že strecha nad tie 2 múry nemá presah (okolo sú cudzie pozemky) takže DT nasiakajú dažďovú vodu a z vnútra vidieť mokré mapy. Čo keby som zvonku dal na steny fasadnu omietku?
buchač
19.09.15,05:27
Podotýkam, že nie som stavbár.

ALE z mojich skúseností (ako chalupár) Ti garantujem, že tá omietka je v podstate zbytočná robota.
Aj keď dáš a to sa zvykne dávať pod omietku ten nejaký prípravok proti vlhkosti, tak jej proste nezabrániš. Po nejakom čase sa tie mapy objavia znova.
Najprv je potrebné urobiť opatrenia, aby tie DT nenaťahovali tú vodu z vonkajšej strany, prípadne aj od spodu.

Ostatne, na nete je návodov dostatok...napríklad jeden z nich http://urobsisam.topky.sk/stavba-domu/zaklady-domu/sanacia-vlhkej-stavby

...a ďalšie
https://www.google.sk/search?client=opera&q=vlhk%C3%A1+omietka&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
buchač
19.09.15,13:21
Čo keby sa tento link v súvislosti s textom príspevku považoval za obyčajnú reklamu ???
rrrado
19.09.15,13:27
To som nemal v úmysle, vyhodil som link
rrrado
19.09.15,13:35
vďaka, píše sa tam o sanačnej omietke, čo je niečo som myslel či neexistuje, ale aj k nej som sa dočítal že sa neodporúča použiť bez riešenia príčiny vlhkosti
buchač
19.09.15,15:08
rrrado (Dnes 16:35) že sa neodporúča použiť bez riešenia príčiny vlhkosti
==============================
Píšem snáď niečo iné ??? Viď :

" Najprv je potrebné urobiť opatrenia, aby tie DT nenaťahovali tú vodu z vonkajšej strany, prípadne aj od spodu. "
rrrado
19.09.15,15:12
tak som to nemyslel, bolo to poďakovanie a povzdychnutie :)
buchač
19.09.15,15:15
:D :D :D

Nevzdychaj, hľadaj riešenia...a MAKAJ.
Budeš happy ako ja ...;)
pete.pete
25.10.15,21:24
Odporúčam penetrát hydrostop. Dokonca sa aj aplikuje na vlhke betonové steny, ktore treba pre aplikaciou poriadne navlhčiť vodou, až sú úplne nasiaknuté. Prípravok vykrištalizuje v betóne a utvorí nepriepustnú vrstvu, pričom je paropriepustný. nedá sa ani odstrániť, jedine odlupnutím betonovej vrstvy a účinkuje aj na tlakovú vodu. cenovo prijateľné - niečo cez 20eur 25kg vrece. Na to už môže ísť každá omietka. Perd nanášaním omietky je treba napenetrovať penetrákom na nenasiakavé povrchy
lapejko
29.10.15,16:21
aj v prípade,že je na stenách terasa, musí byť vyvedený nejaký okapnicový profil min. 3 cm pred stenu, potom sa stena môže upraviť aj fasádnou omietkou, ktorá je VODOODPUDIVÁ , NIE VODOTESNÁ !