danielx
19.09.15,08:21
Dobry den,, ja by som potreboval poradit....pred 5 rokmi som mal dopravnu nehodu, kde zomrel spolujazdec... a rodina si ziadala odskodne... nedavno mi prisli papiere, ze im urcitu ciastku sud schvalil..a do 15 dni im ma poistovna tu ciastku vyplatit.. mna zaujima teraz.. ta poistovna si bude odomna tu sumu vymahat?? lebo dosiel mi papier, kde pise... ,,pan xxx v predmetnej veci vam oznamujeme ze v nasledujucich dnoch z vasho povinneho zmluv. poistenie poukazeme nahradu za nemajetkovu ujmu vo vyske......xxxxx... s pozdravom... nic sa tam nepise ze dostavte sa... budeme to od vas vymahat aaaatdd... ta no neviem ako to vlastne je.. znami mi hovoria ze vraj ano.. zas niektory ze nie.. ze na tom sa ma podielat aj poistovna.. tak teraz neviem no ako to ma byt, resp. co ma caka..vopred dakujem za kazdu radu...
misoft
19.09.15,12:34
http://www.finance.sk/poistenie/informacie/pzp/definicia/
Poisťovňa ti len oznamuje, že na základe šetrenia bude pozostalým vyplatený ich nárok z tvojho PZP - ak si platil pravidelne, nebude od teba nič vymáhať.
Pokiaľ si nebol vinníkom - bude to poisťovňa plniť. Inak s linku sa preklikáš i k podmienkam, kedy poisťovňa nebude preplácať. Ale keďže už to oznámili, že vyplatia, asi to vyhodnotili tak ako vyhodnotili.