Majo1912
19.09.15,10:43
Dobry den,
zakupil som si 4 mesiace dozadu znackove topanky v hodnote 100 eur. Odlepil sa mi na nich opatok na lavej topanke. Zalepili mi ich a dali mi tam aj zo spodu take akoby spinky aby to drzalo. To je vsetko ok ale oni mi to iste spravili aj na pravej topanke ktorej nic nebolo. Mne sa to teraz nepaci ze porusili zbytocne aj tu pravu tak som ich nechal tam znova na reklamaciu ze ich nechcem. O par tyzdnov mi ich poslali postou ze neuznavaju moju 2 reklamaciu a ze znalec usudil ze nie su na nich ziadne zavady ktore brania pouzivaniu. Co by som mal spravit ak s tym aj tak nesuhlasim.

Dakujem

Majo
dmc
19.09.15,08:45
... predat cez bazar ?
misoft
19.09.15,12:25
Napíšem ti to takto:
Mal si chybu - opätok sa odlepil. Reklamoval si. Prijali, opravili (podľa zákona o ochrane spotrebiteľa) + poistili to sponkou. Dali i na druhú topánku. A tebe sa nepáči.
A teraz sa spýtam - páčilo by sa ti chodiť s párom topánok, pričom by každá vyzerala inak? Jedna zo spinkou, druhá bez spinky. O mesiac by si reklamoval (ak by to takto urobili), že nemáš po reklamácii rovnaké topánky, že každá je iná.

A urobili dobre. že zamietli. Oni odstránili chybu. Navyše sa poistili, aby i druhá topánka náhodou nedopadla rovnako a navyše - obe topánky sú vzhľadovo rovnaké. A to nie ze chyba, ktorá by bránila užívať obuv.

Čo máš spraviť? Radšej buď rád, že to takto urobili. Pretože sú aj prípady, kedy okatejšie závady z výroby sú často v reklamácii zamietnuté...