Earlop
19.09.15,13:51
Vie mi niekto povedať, či sa platí za prehratý súd so sociálnou poisťovňou o navýšenie invalidného dôchodku. (Nevedel som zaradiť otázku do kategórie tak som zvolil "Právo")
Ďakujem za odpoveď
Mária27
19.09.15,12:01
Tieto veci sú oslobodené od súdnych poplatkov a ani v prípade neúspechu nehrozí povinnosť protistrane zaplatiť trovy konania.

http://www.inprost.sk/o-dochodok-treba-niekedy-bojovat
veronikasad
19.09.15,12:06
Majka, je stanovená lehota, do ktorej musí SP reagovať na návrh na preskúmanie rozhodnutia SP súdom ? Alebo mám čakať rovno pozvánku na súdne pojednávanie ? (návrh som posielala 14.8., doteraz som nič nedostala)
veronikasad
19.09.15,12:10
čo rozumieš pod "navýšením ID" ? Nesprávny výpočet výšky ID, alebo nesúhlasíš s priznaným %-om invalidity ?
Mária27
19.09.15,12:12
Ty máš mesiac na analýzu a kvalifikované odvolanie, oni dva mesiace na to, aby ti odpovedali, že ti celkom nevyhoveli a posielajú to na súd - ani ti nenapíšu dôvod.
Súd musíš dosť často urgovať - najlepšie je vyžiadať si zo spisu vyjadrenie sociálky.
veronikasad
19.09.15,12:15
Volala som v piatok na infolinku, pani to pozerala, vraj ide o chybný výpočet SP a dostanem stanovisko. Ale aj keď to SP opraví musí to isť na súd, ktorého sa nemusím zúčastniť ...
Mária27
19.09.15,13:14
Ak vyhovejú, nemusia to dávať na súd - pozri § 219:
(3) Ak ústredie opravnému prostriedku v celom rozsahu nevyhovie, predloží opravný prostriedok spolu so svojím vyjadrením a spisovým materiálom súdu najneskôr do 60 dní odo dňa doručenia opravného prostriedku.
veronikasad
19.09.15,14:05
Majka, ďakujem.