malinkazk
21.09.15,07:58
Dobrý deň, pracujem na TPP a popritom chcem uzavrieť druhý pracovný pomer - na dohodu. Keďže moja mzda je 2,40€/hod a môj týždenný pracovný čas je cca 33h mám nárok na odpočítateľnú položku zo zdravotného poistenia, ktorá platí od tohto roku. Z toho vyplýva, že som nútená zamestnávateľovi, u kt. mám TPP predložiť túto novouzatvorenú dohodu a nárok mi asi zaniká. Chcem sa spýtať, čo všetko mi ešte z tejto zmeny vyplýva prípadne môjmu novému zamestnávateľovi, keďže predpokladám, že u TPP zamestnávateľa sa nič nezmení. Vopred Vám ďakujem za odpoveď.
JML79
25.09.15,18:24
Narok na odpoc. polozku sice u zamestnavatela zanikne, ale ak prijem z HPP a dohody spolu nepresiahne 570€ mesacne, douplatni odpocitatelnu polozku v rocnom zuctovani ZP. Prijem z dohody bude taktiez zdanitelnym prijmom a ak sucasny zamestnavatel vykona RZD, je potrebne mu dorucit potvrdenie o zdanitelnej mzde z dohody.
Anik
25.09.15,18:55
Odpočítateľnú položku myslím daňovo si môžeš uplatniť len u jedného zamestnávateľa u druhého nie. Daňovo vysporiadaš buďto požiadaním zamestnávateľa o RZD a doložíš potvrdenie aj z dohody, alebo sama si urobíš daňové priznanie, kde sa daňovo vysporiadajú všetky príjmy.
malinkazk
26.09.15,11:52
Samozrejme to mi je jasné, že k RZD budem dokladovať aj prijmy z dohody, ktoré i keď budú viac menej symbolické určite nepresiahne súhrn príjmov sumu 570€/mes.
Zdravotná poisťovna túto odpočítateľnú položku douplatní automaticky na základe RZD ktoré mi bude robiť zamestnávateľ TPP?
veronikasad
26.09.15,12:40
Nie, ZP "douplatní" odpočitatelnú položku na zdr.poistenie v RZZP, ktoré bude robiť z podkladov z mesačných výkazov od oboch zamestnávatelov.
malinkazk
26.09.15,15:28
Áno tak to plánujem, že u zamestnávateľa TPP doložím potvrdenie aj z dohody pre účely RZD a vlastne by som mala doručiť aj kópiu dohody účtovníčkam súčasného zamestnávateľa alebo ich stačí len informovať o tom, že od októbra budem mať 2. pracovný pomer?
Ja sa v tomto veľmi nevyznám ale ak to mám správne pochopené tak účtovníčka zamestnávateľa od dohody ma nahlási do poisť., ja len oboznámim účtovníčky zamestnávateľa TPP (samotný zamestnávateľ o tom samozrejme vie) o tom že mi vznikol druhý pracovný pomer na dohodu a na konci roka len doložím potvrdenie o prijmoch z dohody pre účely RZD. Prosím opravte ma, ak nie. Ďakujem veľmi pekne
malinkazk
26.09.15,15:30
Ďakujem, takže zdravotná poisťovňa na základe mes. výkazov douplatní nárok automaticky a následne mi bude táto čiastka vrátená?