JK-M
02.06.06,07:12
Dobry den prajem. Je to realne ze pridem do soc.poistovne a poviem ze chem si platit odvody (do teraz som neplatil lebo som ako SZCO a nemali mi z coho vyratat ake mam platit odvody) takze sa chcem prihlasit ako dobrovolny platitel ale len na 5-6 dni. JA viem je to cudne ale je to realne???.......
Ake papiere potrebujem nato aby som si mohol vybavil na soc. poistovni ze chcem si docastne platit odvody.
dakujem....
karpis
02.06.06,05:17
Kto sa chce prihlásiť ako dobrov.platiteľ do SP vypisuje registračný list FO
JK-M
02.06.06,05:23
Kto sa chce prihlásiť ako dobrov.platiteľ do SP vypisuje registračný list FO
a netreba mi k tomu nieco z danoveho...... alebo nieco podobne???
JK-M
02.06.06,05:24
Kto sa chce prihlásiť ako dobrov.platiteľ do SP vypisuje registračný list FO
A ako je to ked sa chem odhlasit z SP?
Tweety
02.06.06,05:27
A ako je to ked sa chem odhlasit z SP?
Takisto cez RLFO.:cool:
Pepa
02.06.06,05:33
Prihlásenie DPO vzniká najskôr dňom podania prihlášky a zaniká podaním odhlášky.
Podľa mňa sa chceš zaregistrovať ako DPO kvôli vstupu do II. piliera. V tomto prípade ti stačí vypísať prihlášku DPO na dôchodkové poistenie, ktoré je v súčasnosti vo výške 1984,- /túto čiastku prepočítaš alikvotne na počet dní, ktoré budeš ako DPO v SP a uhradíš najneskôr do 8-eho nasledujúceho mesiaca/. Treba "ustriehnuť" akceptáciu zmluvy s DSS a zrušiť DP v SP.
JK-M
02.06.06,05:41
Prihlásenie DPO vzniká najskôr dňom podania prihlášky a zaniká podaním odhlášky.
Podľa mňa sa chceš zaregistrovať ako DPO kvôli vstupu do II. piliera. V tomto prípade ti stačí vypísať prihlášku DPO na dôchodkové poistenie, ktoré je v súčasnosti vo výške 1984,- /túto čiastku prepočítaš alikvotne na počet dní, ktoré budeš ako DPO v SP a uhradíš najneskôr do 8-eho nasledujúceho mesiaca/. Treba "ustriehnuť" akceptáciu zmluvy s DSS a zrušiť DP v SP.
Presne toto som chcel pocut.............. presne si vystihla moju situaciu.....dakujem. mas u mna kavu:)