david23
21.09.15,11:14
Ahojte ,

má niekto skúsenosti s operáciou očí s implantáciou multifokálnej vnútroočnej šošovky ?? Ide o odstránenie okuliarov na čítanie - jedna z alternatívnych metód korekcie zraku. Vnútroočná šošovka nahradzuje pôvodnú ľudskú šošovku, ktorej dioptrická hodnota nezodpovedala dioptrickému stavu oka. Ak má niekto skúsenosť, dajte vedieť.
ladynika
22.09.15,17:27
Ahoj, ved tento zakrok vykonavaju pri kazdej operacii katarakty;-) Absolvovala som operaciu na obe oci, vymenili mi zakalene sosovky za nove, uz dioptricke.Je to na stalo a vyhoda je, ze sa katarakta uz nevrati. Plus mi odstranili dioptrie do dialky :-) Vrelo odporucam!
david23
24.09.15,10:28
Ahoj,
ďakujem za odpoveď. Mám po 40-tke a potrebujem okuliare na čítanie, vlastne ich používam asi 5 rokov. Chcela som operáciu laserom, lenže na očnom vyšetrení mi lekár vzhľadom na môj vek odporučil iba implantáciu šošovky. Mám trocha obavy, pretože som počula, že tieto implantácie sa vykonávajú od roku 2003 a nie je známe čo oko urobí po 20-30 rokoch ...???
ladynika
24.09.15,12:15
Tak pri kazdej operacii je urcite riziko...takisto pri operacii laserom mas riziko, ze sa ti za par rokov dalekozrakost vrati. Oko sa stale meni a vyvija, nikto ti neda zaruku na obdobie 20-30 rokov. PS: za tak dlhy cas bude medicina zas pokrocilejsia a urcite sa najde potom riesenie pripadnych problemov ;-)