hankabenesova
21.09.15,13:20
Dobrý deň,
platia sa odvody do ZP a SP aj z odchodného a odstupného? Ako sa určí výška vymeriavac. základu? Keď som nahodila do programu odchodné, tak na ZP a UP mi počítalo odvody z celého príjmu, na NP, DP, PvN mi dalo nižšiu sumu, neviem prečo ani ako ju vypočítať. Zamestnanec mi tvrdí, že z odchodného sa platí len do ZP. Ako to je? ďakujem všetkým
Tweety
21.09.15,11:21
Z odstupného aj odchodného sa platia všetky odvody. Samozrejme, že platia max. VZ. Zdaniš a zodvodníš celkovú mzdu.
veronikasad
21.09.15,13:30
V mesiaci, v ktorom bolo vyplatené odstupné a odchodné zamestnanec pracoval celý mesiac alebo bol časť alebo celý mesiac na PN-ke ?
veronikasad
21.09.15,13:31
Doplň výšku hrubej mzdy, vrátane odstupného a odchodného.
janiely
11.03.16,08:17
A ako je to v prípade, ak máme zemestnankynu z RD (má ešte aj nevyčperp.dovolenku). Ako u nej zodvodujeme odstupné?
veronikasad
11.03.16,10:30
Záleží od toho, ktorým dňom bude končiť pracovný pomer - či posledným dňom čerpania rod.dovolenky, alebo v SP ukončíte prerušenie a bude čerpať časť riadnej dovolenky. V druhom prípade, ak ide na ÚP jej pomôžete pri navýšení vymer.základu pre výpočet dávky v nezamestnanosti, ak počas RD nemala žiadny príjem. Odvody zaplatíte z pomernej časti max.vymer.základu za kal.dni poistenia od skončenia RD do skončenia prac.pomeru.
janiely
11.03.16,10:43
ja myslím, že to skôr bude ukončenie PP ku dňu ukončenia RD s preplatením nevyčerpanej dovolenky. Nakoľko RD má mať do 21.3.2016- potom sa s ňou plánuje ukončiť PP.
veronikasad
11.03.16,10:46
Ak ide na UP a nemala počas RD žiadny príjem, postupom ktorý som uviedla jej veľmi pomôžete. Stačí vyčerpať jeden deň dovolenky, ostatnú jej preplatiť+odstupné. Teda nekončiť pracovný pomer posledným dňom RD, ale najbližším pracovným dňom.
janiely
11.03.16,18:08
UP asi nie. Ked mam spravne informacie. Takze ak konci PP ku dnu rodicovskej dovolenky, potom su odvody ake?
janiely
14.03.16,07:16
Takže už to mám oficiálne, bude to takto: ukončenie RD 21/3, nástup 22/3, ukončenie PP 24/3... T.j. po skončení RD, bude čerpať 3 dni dovolenky, zvyšok sa jej potom preplatí. V takom prípade idú odvody všetky, však ? Ďakujem.