Katka Ch.
21.09.15,16:39
moje výrobky sú: maľované kraslice, servítková technika na drevené predmety, modelovcie dekorácie,šité dekorácie, dekorácie z prírodných materiálov,ozdobné pečivo :)
misoft
21.09.15,14:58
Ja by som to považoval za príležitostný predaj, predaj domácich produktov.... V tom prípade živnosť by nemala byť potrebná.
kopretinka
21.09.15,15:03
to nie je príležitostný predaj
kopretinka
21.09.15,15:05
áno,musíš.
Je to výroba dekorácií,normálna živnosť.A že budeš predávať iba príležitostne,to je tvoj problém,tvoje podnikateľské riziko.Že zarobíš iba málo,to je tiež iba tvoj problém,musíš odvádzať aj odvody
Okrem toho teraz všetci usporiadatelia nahlasujú všetkých predávajúcich......
misoft
21.09.15,15:09
Preto som písal "ja by som to považoval".... Nie je to smerodajné.... môj názor.... preto ani nie odpoveď....
avalik
21.09.15,15:19
§ 2

Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.


Zákon neobmedzuje povinnosť byť živnostníkom až po dosiahnutí zisku ... vo veľa prípadoch je zo živnosti nie zisk ale strata.

Na trhovisku môžeš predávať bez živnosti len prebytky zo záhrady, pripadne vajíčka - pozri si trhový poriadok.

Ak predávaš tovar, musíš tržby v hotovosti evidovať v ERP/VRP - pokiaľ nie si občan s ŤZP
veronikasad
21.09.15,15:49
ročný zisk=tržby, alebo rozdiel medzi príjmami a výdavkami ?