marty13
21.09.15,15:53
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, nemám odpracovaný síce ani prvý mesiac ale zaujíma ma predom jedna vec. V zmluve mám písané že mzda je vo výške 450€. Mal by som mať fixný plat plus nejaké bonusy za výkon atď. Chcem sa spýtať či je to 450€ v čistom alebo hrubom
Tweety
21.09.15,13:54
V hrubom.
marty13
21.09.15,13:57
A ak bola suma spomenutá v čistom pri podpisovaní zmluvy? Stále to bolo iba slovo a papierovo to mám v hrubom?
Tweety
21.09.15,13:59
A máš v nej uvedené že je to ČM?
KEJKA
21.09.15,13:59
v hrubom. Ak by to malo byť v čistom, to by muselo byť v zmluve presne uvedené. Rovnako aj nárok na bonusy musí byť v zmluve uvedený, inak nárok nemáš (netvrdím, že ti nedajú).
marty13
21.09.15,14:00
Nemôžem si nárokovať to viem. Vedúci rozhoduje sám otom či dá či nie.
marty13
21.09.15,14:06
Zamestnávateľ poskytuje za vykonanú prácu dohodnutú mzdu vo výške 450,- Eur mesačne, vyplácanú v čase výplaty mzdy a to najneskôr do 28 dní po uplynutí kalendárneho mesiaca na účet uvedený zamestnancom. V uvedenej mzde je zahrnutá i prípadná práca nadčas, nie však mzdové zvýhodnenie za prácu v sťaženom a zdraviu škodlivom prostredí. K uvedenej mzde poskytuje zamestnávateľ zamestnancovi príplatky podľa zásad vnútro družstevného odmeňovania, ktoré sú prílohou pracovného poriadku PD.
asi takto to tam je :D
marty13
22.09.15,13:03
Zamestnávateľ poskytuje za vykonanú prácu dohodnutú mzdu vo výške 450,- Eur mesačne, vyplácanú v čase výplaty mzdy a to najneskôr do 28 dní po uplynutí kalendárneho mesiaca na účet uvedený zamestnancom. V uvedenej mzde je zahrnutá i prípadná práca nadčas, nie však mzdové zvýhodnenie za prácu v sťaženom a zdraviu škodlivom prostredí. K uvedenej mzde poskytuje zamestnávateľ zamestnancovi príplatky podľa zásad vnútro družstevného odmeňovania, ktoré sú prílohou pracovného poriadku PD.
avalik
22.09.15,13:07
V hrubom

Zákonník práce

§ 118

(1) Zamestnávateľ je povinný poskytovať zamestnancovi za vykonanú prácu mzdu.

(2) Mzda je peňažné plnenie alebo plnenie peňažnej hodnoty (naturálna mzda) poskytované zamestnávateľom zamestnancovi za prácu. Za mzdu sa nepovažuje najmä náhrada mzdy, odstupné, odchodné, cestovné náhrady vrátane nenárokových cestovných náhrad, príspevky zo sociálneho fondu, príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, príspevky na životné poistenie zamestnanca, výnosy z kapitálových podielov (akcií) alebo obligácií, daňový bonus, náhrada príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca, doplatky k nemocenským dávkam, náhrada za pracovnú pohotovosť, peňažná náhrada podľa § 83a ods. 4 a iné plnenie poskytované zamestnancovi v súvislosti so zamestnaním podľa tohto zákona, osobitných predpisov, kolektívnej zmluvy alebo pracovnej zmluvy, ktoré nemá charakter mzdy. Za mzdu sa tiež nepovažuje ďalšie plnenie poskytované zamestnávateľom zamestnancovi zo zisku po zdanení.

(3) Ako mzda sa posudzuje aj plnenie poskytované zamestnávateľom zamestnancovi za prácu pri príležitosti jeho pracovného výročia alebo životného výročia, ak sa neposkytuje zo zisku po zdanení alebo zo sociálneho fondu.

§ 131

(1) Zo mzdy zamestnanca zamestnávateľ prednostne vykoná zrážky poistného na sociálne poistenie, preddavkov poistného na verejné zdravotné poistenie, nedoplatku z ročného zúčtovania preddavkov na verejné zdravotné poistenie, príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré platí zamestnanec podľa osobitného predpisu, zrážky preddavku na daň alebo dane, nedoplatku preddavku na daň, daňového nedoplatku, nedoplatku, ktorý vznikol zavinením daňovníka na preddavku na daň a na dani vrátane príslušenstva a nedoplatku z ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti.
avalik
22.09.15,13:57
Zaujimavé, že ten čo hodnotil moju odpoveď ako neužitočnú, neohodnotil aj ostatné dve odpovede ako neužitočné, aj keď sú rovnaké ... ja som si ale dovolila citovať zákon na podporu odpovede a to už je zrazu neužitočné?
Tweety
22.09.15,14:02
možno ho dal ten, čo nemá rad §, alebo len tak zo zásady, ale nezdá sa mi to kóšer
kopretinka
22.09.15,17:34
je úplne zbytočné sem kopírovať takéto traktáty,zadávateľa to nezaujíma,on potrebuje jednoslovnú odpoveď,presne takú,ako sa pýtal.
PS.ja som to nebola.