Nikag1
21.09.15,17:12
Ucim siedmy rok na prvom stupni ZS, mam vysokoskolske vzdelanie 2. stupna, odbor psychologia. A som v poslednom rocniku studia na pedagogickej fakulte odbor primarne vzdelavanie. Do minuleho skolskeho roka som pracovala na ciastocny uvazok ako skolsky psycholog a ucila anglicky jazyk na prvom stupni. Tento rok som triedna ucitelka. Zaradili ma do 9. platovej triedy, ale vraj existuje vynimka, vdaka ktorej by ma mohli zaradit do 10., s podmienkou. Kedze studium.pedagogiky koncim tento skolsky rok (magisterske). Je to pravda? Ak ano, kde by som ju nasla? Dakujem.
avalik
21.09.15,15:28
553/2003 Z. z.Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme

§ 5

(11) Pri zaradení zamestnanca do platovej triedy zamestnávateľ neprihliada na dosiahnutý vyšší stupeň vzdelania alebo na iný druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ako je stupeň vzdelania alebo druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ktoré sú v katalógu alebo v osobitnom predpise8) ustanovené pre ním vykonávanú najnáročnejšiu pracovnú činnosť; to neplatí pre pedagogického zamestnanca, odborného zamestnanca, vedúceho pedagogického zamestnanca a vedúceho odborného zamestnanca, ktorí sa do platovej triedy zaraďujú podľa dosiahnutého kariérového stupňa podľa osobitného predpisu.11aa) Na vedúceho pedagogického zamestnanca a na vedúceho odborného zamestnanca sa odsek 2 nevzťahuje.

pozri aj

341/2004 Z. z.Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností

317/2009 Z. z.Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch

aktuálne znenia nájdeš na www.zakonypreludi.sk